şükela:  tümü | bugün
  • bu kızın hikayesini okuyunca bikaç hafta etkisinden çıkamadım. ama internette hiç şu anki hali ile ilgili bir video ya da resim yok, en fazla 30 lu yaşlarında annesiyle çektirdiği bir resmine rastladım sonrası tamamen gizem.

    yazanlara göre babası kızı beyin özürlü zannediyormuş, bu yüzden onu 20 aylıkken bir odaya tıkıp 13 yıl boyunca çıkartmamış. evde çıt çıkınca adam deliye döndüğü için evde fısıltıyla konuşuluyormuş ve odasından hiç çıkarılmayan bu kız 15-20 kelime dışında hiçbir kelimeye maruz kalmamış. kıza odasına tıkıldığı günden beri deli gömleği gibi bir şey giydirmişler, ellerini ve ayaklarını da hiç kullanmamış. o güne kadar süt lapasıyla beslenmiş ve babası yavaş yediğinde yemek tasını yüzüne boşaltıyormuş o yüzden yemekleri hiç çiğnemeye bile alışamamış.

    ben okurken kıza kıyamadım ve çok üzüldüm, özürlü filan da değilmiş kız kurtarıldıktan sonra dil öğretilmeye çalışılmış ama bebekken beyni gelişemediğ için kelime öğrense bile grameri asla çözememiş. şu an da 50 küsür yaşında ve hala konuşamıyor.

    şurada beyin gelişimiyle ilgili bir resmi var:
    http://www.orble.com/im/009/08/extremeneglect.jpg
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap