şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
  • kendilerini teknik servis sanan ama aslında hırsız olduklarını düşündüğüm şirket. yaklaşık bir hafta evvel gönderdiğim iphone4s telefonumun durumunu internet sitelerinin boktanlığı üzerine öğrenemeyip sürekli telefon ederek sorduğum ve sonunda da kendini otomatiğe bağlamış hiç bir şeyden anlamayan papağan bir sekreterle muhattap olduğum saçma sapan bir firma burası.

    aylardır wi-fi'ı ve ufak tefek bir sürü hatasıyla beni çileden çıkaran ve halen 2yıllık garanti kapsamında bulunan telefonumun, tamamen ücretsiz tamir edileceğini veya yerine yenisi gönderileceğini düşünürken, bu papağan ablamız bana telefonun darbe almış olduğunu bu yüzden wi-fi bilmem nesinin değişeceğini ve bunun da bana 149tl'ye patlayacağını söyledi. telefonun aylardır bu probleminin olduğunu (ki forumlardan anladığım kadarıyla çoğu iphone kullanıcısında da olduğu gibi) , kenarda görülen düşme izinin ise yakın geçmişli birşey olduğunu yani durumun bu izle uzaktan yakından alakası olmadığını üstelik telefonun gönderirken belirttiğim üzere diğer sorunlarının da bulunduğunu ilave ederek,bunların ne durumda olduğunu sordum. papağan ise 149tl'ye onay verirsem yapılacağı cevabını verdi. ben ise yetkili biriyle teknik ayrıntılarını konuşmak için görüşmek istediğimi söyledim, papağan bana ısrarla yetkilinin kendisi olduğunu 149tl'ye onay verirsem tamir edileceğini söyledi. "telefonun içini açıp bakan siz misiniz" diye sorduğumda, ve evet yanılmıyorsunuz papağan ablamız gene aynı cevabı verdi :"teknik servise bağlayamam, 149t'ye onay veriyor musunuz?"

    bu muhabbet benzeri bir şekilde bir kaç cümle daha uzadı gitti. ben ısrarla sorunların nasıl çözüleceğini, bu telefonun garantisinin olduğunu, 149tl'ye ayrıntıları öğrenmeden onay vermeyeceğimi, bir wi-fi bilmem nesinin değişince diğer sorunların nasıl hallolcağını sordum ; o ise aynı şeyleri tekrarladı durdu. hiç birşey bilmiyordu, ayrıntı verememesi yada teknik servise bağlayamaması, durumu direk darbeye bağlaması bana haksız kazanç sağladıklarını açıkça gösterdi. kaldı ki internette onlarla ilgili tek bir tane olumlu yazı dahi yok, bu da gösteriyor ki evo garantisiyle aldığınız telefonlarınız aslında garantisiz, kandırıldınız ve enayi yerine kondunuz. telefonumu geri göndermelerini söyledim. evo garantili telefon sakın satın almayın ve aldırmayın,uzak durun! bunlardan değil teknik servis, mahalle bakkalı bile olmaz. tüketici mahkemesine veriyorum sizi desem, 149tl dicek bana kadın hala.. fe subanalahhhh !
31 entry daha