şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
 • nemfomani, ilmen, tıbben tanımı yapılmış bir hastalıktır efendim. kişilik bozukluğu ile ilintili, bipolar gibi, şizofreni gibi, her türlü "...mania" gibi bir hastalıktır.

  dolayısıyla bu hastalığı, düşkünlük, tiryakilik ile karıştıran tanıdıklarım var. yanlıştır, yapmayınız. bu hastalık, kadın haklarının, kadın erkek eşitliğinin savunulacağı bir yer de değildir. uygun düşmez. hastalığın ciddiye alınmamasını, hafifsenmesini doğurur, kî aynı şey bir akciğer kanseri ya da lösemi gibi hastalıklar sözkonusu olsa buralara duyarlı, duyargaçlı süserlerimiz tarafından insanlık dersi sınıfına döndürülürdü. ama heyhat, hastalığın yolu sekizden geçiyor ya, konuyu sulandırmaya, cıvıtmaya, gevşetmeye pek müsâit. yapmayınız.

  şimdi nemfomani, hanımlarda, bayanlarda, kadınlarda görülür. buna türk usulü "doymama", "yetmeme" gibi kahve terimleri ile değil de daha bir ciddi olarak yaklaşırsak "cinsel tatminsizlik" diyebiliriz. tabii ki bu tatminsizliğin sebebi karşı tarafın yeteneksizliği ve becerisizliği değil, hastanın aslında başka konularda tatminsizlik içinde olmasıdır. hasta bu tatminsizliği, "yansıtma" denilen yöntem ile cinselliğe yansıtır.

  nemfomani'nin emarelerinden birisi tatminsizlik, doyumsuzluk ise, diğeri de cinsel ilişkideki "rakip"in sürekli değiştirilmesi arzusudur. yâni efendim; nemfomani kuru kuru "çok istemek", "hep istemek" değil, her seferinde başka birisi ile olmak arzusudur. bu partner değişikliği hastalığın temel, değişmez öğesidir.

  kişi şizofren olup adam öldürse, hastalığı daha bir ciddiye alınırdı muhtemelen. ama işte konu "kadın" ve "sekiz" olunca sohbetin istikameti de belaltına iniveriyor.

  hâlbuki aynı hastalığın erkekler için olanı da var. buyrun:

  (bkz: satiriasis)
26 entry daha
hesabın var mı? giriş yap