şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • kendisi kazananların tarihi yazdığının kanıtıdır aslında. bana göre adolf hitler'den daha kötüsünü yapmıştır dünya için.
    başkan yardımcısı olduktan 3 ay sonra roosevelt'in ölümüyle başkan olan ve ondan sadece 3 ay sonra zaten kazanılmakta olan savaşı daha hızlı bitirmek için hiroşima ve nagazaki'ye atom bombası atılması emrini veren kişi. ve bomba atılmadan önce japonların hayat tarzlarını inceleyerek en çok dışarıda olacakları saati hesaplayarak yapılmıştır. atılan atom bombasından sonra, yayılan radyasyondan dolayı birçok çocuk hasta olmuş ve ölmüştür. radyasyon, üreme hücrelerini etkilediği için çoğu bebek genetik bozukluklarla beraber doğmuştur.

    bütün bunların yanısıra ve aslında belkide en kötüsü pandora'nın kutusunu açmıştır. herşeyin ilk kez yapılması zordur. daha önce başka birisi yapmışsa yapması çok daha kolaydır. belki dünya'da tekrar büyük bir savaş çıkmayacağını düşünen optimist insanlar olabilir. belki çok çok sonra olabilir, ama illa çıkacak. ve atom bombası ve nükleer silah kullanmaktan çekinmeyecekler. işte o zaman truman hatırlanacak.
26 entry daha