şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • mizahi bir üsluba sahip ancak akılcı bir öneri.

    "yaeee ben kendi istediğime atacağım yeaaaa" diye karşı çıkan ergen ruhlu: siktir git istediğin %2'lik adaya bas oyunu tamam mı? çok da iyi yaparsın canım kardeşim, bölünsün oylar. yeter ki sen şahane egolarını tatmin et, sırf birilerinin işaret ettiğini yapmak istemeyen ergen ruhunu besle, git sırrı'ya bas, bağımsıza bas, öyle kenarda köşede kim varsa bas. verdiğin o tüm oylar da seçtiğin aday ile uzaktan yakından alakası olmayan, mevcut durumda faşizmin temel direği olan yolsuz, hırsız ve dolandırıcı egemenlere gitsin.

    yanlış anlaşılma olmasın, herkes inandığı insana oy atmakta özgürdür ve atmalıdır da. benim tepkim bu stratejiyi ve öneriyi toptan reddeden, ona buna, ota boka kibirli deyip, farkında olmadan kibirin allahını gösterenlere.

    bakın güzel kardeşim; ben size demokrasi yapmayın demiyorum, ama bu anasını siktiğimin yerinde %10 barajı denilen, sikik bir şey var ve 12 yıldır iktidarda olan parti bu barajı kaldırmak için kılını kıpırdatmadı. bilin bakalım sizin bu çok aykırı oyunuz da tam olarak kime gidecek? lütfen biraz daha az kendinizi düşünün.
662 entry daha