şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • dar alanda kısa paslaşmalar yapmaya çalışmak yerine, uzun oynamalı, politikasını baştan aşağı yenilemelidir.

  lan sol kesimi temsil eder niteliktesin be kardeşim, karşında rakip yok, oyların bölünmüyor. ecevit zamanında adamın karşısında rakip vardı en azından ama o partisini taşımayı, oylarını arttırmayı bi' şekilde iktidara taşımayı başardı.

  senin kemik oyların zaten senin, karşında senle aynı veya yakın ideolojiyi paylaşan bir rakip parti yok, tek rakibin diğer ideolojiler.

  ve bu durumda sen farklı tabanlardan oy çalmayı geçtim, kendi tabanını bile kaybedeceksin utanmasan! sol'u toplamayı da geçtim bak kendi tabanını diyorum.

  politikası çok kıvrak olmamalıdır, yeni chp yeni chp diyorsunuz, şu yeni chp'nin hatlarını artık net olarak oturtun, sol tabanı kendinize bir çekin, sonra diğer kesimlerden oy toplamaya çalışın, ne toplarsanız lehinize.

  hiçbir parti tüm halkı kucaklayamaz, tüm türkiyeyi kucaklamaya çalışmamalıdır. kendi seçmenini kucaklamalı, diğer kesime de sadece istediklerini vermelidir. şuanda akp nasıl büyük bir kemik kitle oluşturdu ve oy kaybetmiyorsa onca olaya rağmen, chp de aynı şekilde kendi kemik kitlesini büyütmelidir.
334 entry daha