şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • eksi sözlük bir yana, dünya bir yana, o bir yana. o denli özel, o denli yeri ayridir benim icin.

  mutlaka günün birinde bir kitap yazacagim (evet kötü bir türkcem var ama zaten illa türkce yazacagim diye bir dayatmam da yok) artik o kitap, roman mi, gezi mi, cocuk bakimi mi, güzellik moda üstüne mi, biyografi mi, yoksa akademik bir kitap mi olur yada sadece fotograflardan olusmus bir kitap mi, onu simdiden bilemeyecegim ama cikartacagim, o kitabin ön sözünde mutlaka o'nun adini anip, o'na tesekkür edecegim. su üc günlük dünyadan ayrilip gittigimizde, adi yazmis oldugum bir kitapta, benimle, bende baki kalsin diye.

  oldu ya, bundan yüzyil sonra, paris'te, istanbul'da, viyana'da, berlin'de, new york'ta yada buenos aires'teki bir kac evde yada oralarda ki bit pazarinda bir kac kurusa satilan kitaplar icinde yer alir o kitap ve biri eline alip bakarken, ikimizin adini birden okuyarak ve ruhumuzu sad ediyor.

  evet kitap cünkü, icerigi bos ama görsel olarak kitap olarak adlandirilan bir sey yazmis olan bir kadin hakkinda yazmis oldugum entrye igneleyici bir mesaj yazmisti kendisi, öyle basladi muhabbetimiz, bir kitapla baslayan dostlugumuz, benim tarafimdan yazilmis bir kitapta, biz öldükten sonra dahi devam edip var olsun diye.

  basta da dedim ya, sözlük bir yana, dünya bir yana, o bir yana. öylesine özeldir ki, onun bendeki yeri.

  balik burcu olunca insan, bu denli ince bir ruha, böylesine genis bir hayal gücüne ve yaraticiliga sahip oluyor.
  sevidigim ve benim icin önemli olan kisilere verdigim degeri, onlara en özel sekilde gösterebilmek icin, de tüm sinirlari severek zorlarim...
1 entry daha