şükela:  tümü | bugün
64 entry daha
  • kendisi ve tüm köpekdaşları için narkotik köpeği başlığı altında defalarca anlatılmış olsa da, haklarında bitmek bilmeyen malum bir geyik mevcut. o yüzden bu ultra faydalı ve çok kral köpek hakkında ayrı bir açıklama yapasım geldi. bu arada sırf polis köpeği olarak değil; arkadaşlık, sevecenlik gibi birçok açıdan da süper bir hayvan. hakkını yemeyeyim. neyse.

    direk bodoslama bir şekilde konuya gireyim: bu kadar ulvi bir amaçla kullanılan tüm k-9'lara (ve diğer köpeklere tabii ki); kokain, esrar, lsd falan verilmemektedir. bu maddeler, köpeğimizin "hem eğlenelim, hem öğrenelim" felsefesi çerçevesinde tabii tutulduğu eğitimde; plastik top, kemik falan gibi koşullayıcı oyuncakların içlerine konulmaktadır. amaç köpeğin bu maddelerin kokusuna alışmalarını sağlamaktır. yaa, naber ?

    kısacası haldır huldur, koştura koştura uyuşturucu ararken, "lan! mal bulun bana! mal istiyorum.. hrfsss.." şeklinde gezmemektedirler. zaten öbür türlü malı bulduklarında plastik torbasını dişleriyle parçalayıp, "şlappp, şlappp" diye oracıkta içiverirlerdi (veya yalarlardı ne bileyim). öyle polis köpeği mi olur zaten mınakoyim. aynı mantıktan yola çıkarak patlayıcı ve diğer maddelere de geçebiliriz. e yani ısparta komando okulu gibi bir yerde el bombası talimi falan verilmiyor bunlara. silah kaçakçılarının gemilerine falan yapılan baskınlarda bu güzelim hayvanlar ortalığa atlayıp; "roket verin lan bana, patlatıcam burayı!" dememektedirler.

    kısacası çok ciddi görüntülerinin ardında bu hayvancıkların o an tek istedikleri kokusunu aldıkları plastik top veya kemiğe ulaşmaktır. yazık aslında lan. bakmayın yazık dediğime, yolda görsem kimlik gösteririm öyle bir havası var hayvanın.
13 entry daha