şükela:  tümü | bugün soru sor
136 entry daha
 • 1x17 turn turn turn bölümü ile çılgın atmış dizi.

  --- captain america the winter soldier katkılı spoiler ---

  son birkaç bölümdür geliyorum diyordu, nihayet patladı. ilk bölümleri zayıf olsa da, şimdiye kadar boşuna izlemediğimi gösteren yapımcılara buradan teşekkürlerimi sunarım.

  captain america the winter soldier filmini izlemem akabinde koştura koştura eve gelip açtım yeni bölümünü, ve en az film kadar sarstığını söyleyebilirim. hydra/shield savaşında kimin hangi tarafta olduğunu bilemediğimiz, herkesten şüphelenmek için sebebimiz olduğu ve özellike sonlara doğru iki dakikada bir ters köşe olduğumuz bir bölüm izledik. şimdiye kadarkilerin en iyisiydi şüphesiz, adeta patlama yapmak için captain america filmini beklemişler.

  cap filmiyle bağlantlı olduğunu duyduğumda, thor the dark world bölümü geldi aklıma önce. ilk beş dakikada filmin final sahnesindeki kavganın artıklarını toparlayıp işlerine bakmıştı ekip, izleyenler hatırlar. öyle ki, birkaç bölüm sonra sif teşrif ettiğinde bile daha fazla alakalı bir hale gelmişti thor mitosu ile. yine öyle birşey olacağından korkmuştum, neyse ki yanılttı beni.

  dizimizin baş kötüsü clairvoyant ile captain america the winter soldier filminin olaylarını, grup içindeki güvensizlikleri de işin içine katarak öyle bir işlediler ki ağzım açık kaldı, yalan yok. ajan john garrett'tan bir bokluk çıkacağı ilk göründüğü sahneden belliydi fakat kendisinin clairvoyant olduğu, ajan ward'un onun himayesinde ve emrinde olduğu, ikisinin hydra'ya çalıştığı aklımın ucundan geçmezdi. önceden planlandığı belli, başarılı işlenmiş bir hikaye. hayır bir de filmle öyle güzel bir parelel kurguda devam etti ki, sinemadan çıkar çıkmaz eve gelip izlediğimde filmin kesilmiş sahnelerini izliyormuş gibi hissettim.

  geldiğimiz noktada en önemli soru şüphesiz ki coulson ve ekibine ne olacağı. son sahneden de anladığımız üzere dizinin adını da agents of h.y.d.r.a. olarak da değiştirebilirler gayet, zira shield diye bir şey kalmadı ortada.

  gittikçe güzelleşiyor bu dizi, sanırım ilk defa bir sonrakini bölümünü iple çekiyorum. marvel hayranları kaçırmasın.

  ayrıca, (bkz: #41946614)

  --- captain america the winter soldier katkılı spoiler ---
400 entry daha