şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
 • 1.6 tdi 105 hp cr elegance modelini nisan 2014 sonuna kadar geçerli 2.500 tl lansman indirimi dahil, 58.000 tl ile sipariş ettiğim ve kısmetse yakında bineceğim aracım.

  aracın kısa da olsa bir test sürüşünü de yaptım, gözüme çarpanlar:

  test ettiğim araç dsg şanzımanlı tdi 90 hp lik elegance modeliydi.

  açıkçası otomatik şanzımanı neden sevmediğimi daha iyi anladım. zira dsg de olsa vites ge.işlerine doğrudan müdehale etmeye alışık biri için çıldırtıcı (bu durum hyundai ve toyota da da otomotik şanzıman tecrübelerimde aynıydı)(ve tamamen manuel vites kullanmayı seven birinin şahsi bir fikridir)

  eğer motor şanzıman ve gaz emrini direkt sürücüden alırsa hem yakıt tasarrufu hem de performans değerleri iyi olacak gibi duruyor.

  araç içeriye ses alsa da sınıfına göre değerlendirildiğinde kabul edilebilir seviyede.

  iç dizaynda çok fazla plastik malzeme var, bu rahatsız edici gibi ama türkiye gibi vergileri yüksek bir ülkede alternatiflere yönelmek cidden masraflı gibi. en azından 301 kadar ucuz plastik seviyesi yok.

  çiselemiş yağmurda hafif ıslanan yolda gerek kasıtlı olarak patinaja zorlamam gerekse ani fren tecrübelerimde araba stabil bir şekilde kalkışı ve de duruşu gerçekleştirdi.

  iç donanım ve güvenlik fiyat/perdormans değerlendirmesinde bir hayli başarılı.

  marka takıntısı yoksa ve de otomobilinize uzun süreli binmek taraftarı iseniz, araç gerçekten bu sınıf için yeterli hatta kısmen üst bir seviyede.
58 entry daha