şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • heyecanlandıran oyun. 3. oyundan farklı olarak;

  - yapay zekanın bizi daha fazla yormasını isterim.birde çatışmalar daha gerçekçi bir havada olmalı öyle 15 kişi arasında mermi manyağı olup tek aşıyla işi çözmek oyunun gerçekçi havasını zedeleyen bir unsur. keza aynı şekilde bir timsahla boğuşmamız yada bir ayıyla karşılaşmamız daha gerilimli olmalı. örnek vermek gerekirse timsah bizi tek hamlede ikiye katlayabilmeli, bacağımızı koparabilmeli. köpek balığıyla karşılaşıyoruz hiçbişey olmamış gibi geliyor çarpıp geri gidiyor. gerçekte olsa nolurdu hepimiz biliyoruz.

  - karakterimizin oyuna daha iyi adapte edilmesinden yanayım. öyle adaya gelip 2. günden ramboya dönüşmek tuhaf olabiliyor. farklı açıdan bakıldığında, oyunu bitirseniz bile, yüzlerce adam öldürmüş hayvan deşmiş elemanımız hala hayvan derisi yüzerken midesinin bulandığını belirten sesler çıkartıp kelimeler sarfedebiliyor. bu gibi ufak ayrıntılara dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

  - senaryoyu bir şekilde 3. oyunla bağlamalarını istiyorum. bu zaten efsane olan 3. oyunu oyuncuların gözünde dahada efsaneleştirecektir.

  --- spoiler ---

  mesela adadan arkadaşlarımızla kaçarken hint okyanusu kenarlarında himalayalara yakın bir yerde bir fırtına çıkabilir ve mürettabat ölebilir ama tekneye gizlice girmiş olan vaas(evet kalbimde yaşıyor) sağ kurtulmuş olabilir sağ kurtulmuştur ama hafızasını kaybetmiştir. sonra ana elemanımızla brlikte iyi rolde düşmanı alt etmeye çalışırız sonra geçmişi hatırladıkça içindeki psikopatlık açığa çıkar ve diktatörü devirip yerine geçmeyi planlar. sonra oyun boyunca en iyi dostumuz olan vaas ile bir boss dövüşü yaparız birkez daha gibi gibi...
  --- spoiler ---

  umarım ubifos son ac oyunlarında yaptığı gibi serinin eski oyunlarını mumla arattıracak bir oyunla karşımıza çıkmaz. far cry şu anda senaryo tabanlı fps lerde zirveye oynayan bir oyun gözümde.
203 entry daha