şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
29 entry daha
  • erken büyümeye sebep olduğu kesindir. ayriyeten kavganın gereksizliğini anlamak için de birebirdir.

    benim için ise aileden kopmak anlamanına geldi. annem babamla, babaannem dedemle kavga ederdi. evde tek sessiz olan benim. düşünün ki 'kendi evinde' mutsuz ve huzursuz biri. sadece sokakta mutlu. eve dönmek istemiyor, tek çıtta yaptığı şeyden keyif almayı bırakıp acaba ne oluyor diye kulak kesiliyor. hele ki kavgayı ayıracak gücünüz yok, sizi dinlemeyecek kadar sorunlu iseler, o evde olmanızın da manası yoktur.

    şahsen kendime şaşıyorum. bu kadar kavga gürültü anlaşmazlık içinde hala bir şeyler yapma çabasındayım, başarılı olma uğraşındayım. daha dün çektiğim film gösterimde çok beğenildi. ama sor bana evde düzgün çalışma ortamı var mı? rahatsız edilmeden çalışabiliyor musun diye? helal olsun bana, helal olsun bu gibi ortamlardan çıkıp başarılı olan insanlara. saygım sonsuz onlara.

    kalıcı hasarlar: kavga etmemek, kavga anlarında -herhangi- kitlenip kalmak, aile ile soğuk ilişkiler, arkadaşlara daha çok bel bağlamak, sürekli bir huzursuzluk durumu, benim derdim çok diye konuşan gerizekalıları siklememek. geçmiş olsun... en kısa zamanda kendi evime çıkma dileğiyle.
646 entry daha