şükela:  tümü | bugün
143 entry daha
  • köye yerleşme durumu şıpıdı şıpıdı çiçeklerimi sularım, akşam evin avlusunda oturur yıldızları seyreder çayımı/biramı yudumlarım kısmından ibaret olmadığından pek çok şehir insanının asla yapamayacağını olaydır. işin lüksten, şehir imkanlarından vazgeçememe durumundan bahsetmiyorum. daha çok köyde yaşamanın getirdiği bir takım sorumluluklardan bahsediyorum.

    bir süredir eşimle sürekli elde avuçta ne varsa satalım köye gidelim geyiği yapıyorduk, köy yaşamına uzak insanlar da değiliz aslında. neredeyse her ay gideriz köye, babaanne evine. son ziyaretimiz için yola çıktığımızda balkonumda saksıda yetiştirdiğim domateslerin kızarmasının verdiği gazla " ben çiftçi olmak istiyorum, sanırım ruhum o şekilde huzur bulacak" dedim. bu cümleyi kurmamın üzerinde 2 - 3 saat geçmemişti ki dedem bağa gidip üzümlerin daha kuvvetli gelişmesi için budama işlemine gireceğini söyledi. fırsat bu fırsat, sürdüğü traktörün arkasına atlayıp bağa gittik. çiftçi olacağım ya direk daldım bağa. güneş tepede, her yerden denişik böcekler, sinekler. yarım saat sonunda fenalık geçirmek üzereydim. götün götün ortamdan kaçarak römork'un gölgesine gidip komikli video izledim.

    ofisteki masam, canısı klimam. hayat ne kadar rahatmış aslında diyor, bütün kariyeri bir kenara bırakıp hiç hayatında köy görmeden köye yerleşme planları yapanları bağa davet ediyorum.
463 entry daha