şükela:  tümü | bugün soru sor
68 entry daha
  • ülkenin geleceği olan gençlerin yaptığı süpersonik zeka gerektiren şaka.

    ben de 1 sene kadar dershanede öğretmenlik yaptım. haliye bir çok öğrencim beni, facebook'tan ekledi. çok girmem bu lanet yere ama arada bir eski öğrencilerimin paylaşımları geliyor ekranıma. girip bakıyorum profillerine, oradan bir başkasının, bir başkasının. yaptıkları paylaşımları, alıntıları, çektikleri fotoğrafları görüyorum, üzülüyorum. bi umut bir başkasının profiline giriyorum, o da aynı, bir diğeri de. hepsinin durumu içler acısı. diyorum bunlar büyüyecek, bir yerlere gelecekler. bu çocuk büyüse ne olur? ne faydası olur sana, bana? bunlar mı ülkeyi kalkındıracak.

    yazık ki, bu gençler recep ivedik izleyerek mizahlarını geliştiriyor, akıllı telefonlarında candy crush sega oynayarak zekalarını geliştiriyor, sağda soldaki seviyesiz spor programlarını izleyerek spor ahlakı ediniyorlar, trip kolik ile sanata merhaba diyorlar.

    yaşam derdi yok. ilkokul, lise zaten cepte. kalma yok, bir şey yok. üniversiteye girmek mi? adım başı üniversite, açıkta kalmamak imkansız. sonrasında iş arama derdi. he işte o zaman, dank edecek belki kafalarına ama iş işten geçecek.

    işte ülke gençliğinin hali. sonuç mu? sonuç videoda. sana bir şeyler öğretmeye çalışan, senin için aileden sonra en kutsal kişi olan öğretmene yapılan bu zeka dolu şaka.
102 entry daha