şükela:  tümü | bugün
295 entry daha
 • 'sakince' gelip, 'sakince' şarkılar söyleyip, 'sakince' dağılan grup.. sanırsın sessiz bir protestoydular ve polis bile onlara müdahale etmeye yanaşmadı.

  oysa düşündüğümüzden çok daha yüksek sesle söylediler şarkılarını. sözlerinde koca bir evreni, dünya halini, memleket meselelerini bazen çok yalın, bazen bolca simgeyle dillendirdiler.
  bu adamların yazdığı sözlerin derinliğine, yoğunluğuna bakınca, safi arabesk, duygu katili zakkum, model gibi zırlak rezalet grupların ne kadar zorlama, yapmacık ve kalitesiz olduğunu anlıyor insan.

  örneğin bir romanın filmine, tam da romanın ruhunu yakalayan yalın, gösterişsiz ve aynı ölçüde muhteşem bir şarkıyı ancak bu adamlar yapabilirdi. hamur işleri

  veyahut pamukova'daki hızlı tren faciasında yaşamını yitirenlerin anısına saygıyla böyle bir şarkıyı yine bu adamlar yapabilirdi. denek hayatım

  ve dağılmalarına rağmen bu ülkenin güneydoğusunda olup bitenlere kör sağır kalan vicdanlara böyle bir küfrü ancak bu adamlar savururdu.kurtlu kuyu

  topu topu bir albüm, çıkmamış yarım yamalak başka bir albüm. bütün hikayeleri bu adamların. ama bu ülkede onlarca albüm yapıp sürekli aynı boktan şeyleri, aynı ölçü, aynı söz aynı ağlaklıkla söylemekten utanmayan, dahası hiçbir şey söylemeyen onlarcasından çok daha fazla saygıyı hak ediyorlar gözümde.

  çok güzel bir albüm yaptınız, çok güzel şarkılar yaptınız. eğer bir gün öyle ya da böyle her şeyi bir tarafa bırakıp yeniden toplanalım ''sakince'' meselemize devam edelim derseniz biz buralardayız. gözlerinizden öperiz.
123 entry daha