şükela:  tümü | bugün
1186 entry daha
 • kendisiyle başlayan proje an az 3 sene sürmesi gereken bir projeydi. uzun vadeden, gelecekten, yatırımdan bahsediyorsanız bunu uygulayacak yüreğiniz olacak. en az 3 sene bu göreve getirdiğiniz kişiler için göğüs gereceksiniz, onları koruyacaksınız, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayacaksınız. 1 sene sonunda istediğiniz sonuçlar alınmayınca adamın tepesine ahmet nur çebi'yi dikerek olmaz bu iş. sen geleceğin beşiktaş'ını kurmaktan bahsediyorsun, bir senede ne olmasını bekliyordun allah aşkına?

  ha o bir seneyi de bir inceleyelim:
  - takım iflasın eşiğinden dönmüş
  - malum insanlar yüzünden 2 senedir avrupa'da yasaklı, hem prestij hem gelir kaybetmiş
  - takımda eskiden alınmış, bir dünya maaş alan ama onun onda birini veremeyen futbolcular dolu
  - stad yok, allahın dağında top oynanıyor. daha sezonun başında takım harika giderken tribün olaylarından dolayı çok ağır bir ceza alınıyor, takımın beli kırılıyor. bir de sezonun en kritik yerinde passolig belası geliyor, stad iyice boşalıyor.
  - takımın başında sürekli bir sakatlık belası var, neredeyse hiçbir hafta tam kadro sahaya çıkılamıyor.

  böyle sıkıntılar içinde geçen bir sezon nasıl bitti peki. takım son anda ikinciliği kaçırdı, şampiyonlar ligi ön elemesine gidiyor. ulan galatasaray'ın sadece stadı yoktu, adamlar o seneyi 8. bitirdi. biz bu kadar belaya rağmen üçüncü olmuşuz, hala çıkıp "beşiktaş nasıl üçüncü olur" diyen bir dünya adam var. demirören'in "flaş" transfleri yüzünden iflasın eşiğinden dönmüşüz, daha ödenmeyen bir dünya borcumuz var, adamlar hala "niye yıldız transferi yapılmıyor" diyor. insaf ulan insaf! dortmund modeli diyorsunuz, o dortmund yaşadığı ekonomik krizin ardından 2003-2004 sezonunu 6. bitirdi. 04/05 ve 05/06 sezonlarını 7., bir sonraki sezonu da bir ara düşme hattının 1 puan üstüne kadar geriledikten sonra 9. olarak sonlandırdı. 07/08'de 13., 08/09'da 6., 09/10'da 5. oldu. ondan sonraki 2 sezonda geldi şampiyonluklar. siz bu tip başarılar 1 sezonda mı geliyor sanıyorsunuz? hem de bu kadar ağır bir travmanın ardından?

  önder özen başarısız olabilirdi, düşündüklerini uygulamaya geçiremeyebilirdi, ama bunları görmek için en az 2 seneye daha ihtiyacımız vardı. adama en başından beri uzun vadeli çalışacağının garantisini verip sonra onu 1 yıldaki performansına göre değerlendirdik. tepesine, yanlarına adamlar diktik. adam da bu vizyonsuzluğu görüp "hadi bana eyvallah" dedi haliyle.

  eviniz eskimiş, artık çok temel sorunları var, çatısı akıyor, kanalizasyon taşıyor, duvarlar çürümüş, içinde rahat edemiyorsunuz. bir uzmanla anlaşıp "sana 3 sene veriyoruz, bize şöyle en kralından bir villa tasarla, içinde yıllarca sorunsuz yaşayalım, torunlarımıza kadar bizi götürsün" diyorsunuz. adam "tamam" diyip işe koyuluyor, eski evi yıkıyor, siz geçici olarak inşaat alanındaki prefabrik eve geçiyorsunuz. ama 1 sene sonra "biz eski evde daha rahattık, bu prefabrikte yaşanmıyor, bu nasıl iş?" diyip herifi kaçırıyorsunuz. artık mevcut inşaatın üzerine gecekondu mu kondurursunuz, kızılay çadırı mı dikersiniz, ne bok yersiniz bilmiyorum.
920 entry daha