şükela:  tümü | bugün
39 entry daha
  • nihai amacı ölümsüzlüğü elde etmekle ilgilidir.

    inananların kullanabileceği bir çok ömür uzatma tekniği vardır. bunların temel ilkesi yaşam gücünü beslemektir. makrokozmos ile insan bedeni arasında tam bir uyum olduğu için, yaşam güçleri bedenin dokuz deliğinden girip çıkar; bu nedenle onları titizlikle gözetmek gerekir. taocular bedende zincifre tarlaları adı verilen üç bölüm ayırt eder: üst tarla beyinde, ikincisi kalbin yanında üçüncüsü ise göbek deliğinin altındadır.

    bunların dışında ömrü uzatmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri de fang şung'dur. taocu teknik, yin yolu, beyni onarmak için tohumları geri çekmekten ibarettir, hayat enerjisinin dağılmasından kaçınmak. bu kendini tutma becerisi, soluğa karışan tohumun bedenin içinden dolaşmasını, daha doğru bir ifadeyle alt zincifre tarlasından kafadaki tarlaya kadar yükselip beyni yeniden canlandırmasını sağlar. bu ritüelde erkek cinsel organına, kadın ise kalbine yoğunlaşmalıdır. bu ölmeme yöntemidir.

    jung ç'eng kung, onarmak ve yönetmek için özün gizemli dişiden alındığına inanarak bir yöntem daha geliştirdi. bu yöntem ilişki kurulan kadınların yaşam enerjisini yutmaktdır: hayatın kaynaklarından gelen bu enerji, hatırı sayılır ömür uzunluğu sağlıyordu.

    enerji aktarıyorum diye kendisine oral seks yaptıran yoga hocasına gelince aslında tam tersini yapmasını gerekiyordu.
16 entry daha