şükela:  tümü | bugün soru sor
7 entry daha
  • büyük adamdır kendisi, başlığı girilerle dolmadan rengimizi gösterelim de ileride "ben daha çok eskilerden biliyorum bu adamı!" derken kanıtımız olsun.

    pochettino'yu espanyol'da teknik direktörlüğe başladığından beri az biraz takip ederim, saha içinde ve saha dışında gerçekten hayranlık uyandıran bir karakter. disipline ve sıkı çalışmaya çok büyük önem vermesine karşın, oyuncuları üzerinde baskıcı bir lider gibi değil karizmatik bir lider gibi hâkimiyet kuruyor. genç oyuncularla çalışmayı seven, hem doğru hem de güzel futbol izleten bir teknik adam. gerçi espanyol'da genç oyuncularla çalışması biraz da mâli sebeplerden, ama tıpkı hocası marcelo bielsa gibi o da gençlerle çalışmayı tercih ediyor, zorunluluk olsa da olmasa da. karakter olarak da çok güçlü, lider kişilikli birisi. espanyol, paris saint germain gibi kulüplerde kaptanlık yapmış olması tesadüf değil.

    tottenham hotspur tarafından takımın başına getirilebilecek en doğru isim pochettino, ama onun için en doğru takım tottenham mı emin değilim. mükemmel bir kadrosu var tottenham'ın, üstelik pochettino'nun 4-2-3-1'ine ve yoğun pres anlayışına da görece uygunlar. ayrıca yine onun seveceği türden, genç ve patlama yapmaya hazır çokça oyuncuları var. kendini ingiltere'de kanıtlamak isteyen erik lamela, christian eriksen, nabil bentaleb, nacer chadli, lewis holtby gibi... sıkıntı olarak ise, andre villas-boas döneminde de sıklıkla, özellikle büyük maçlarda sorun yaratan, görece ağır bir savunma hattı görünüyor. pochettino, önde basmayı ve oyunu rakip yarı sahaya yıkmayı benimseyen bir hoca. avb, ne zaman önde pres yapmayı denese defansın arkasına sarkan rakipler onu cezalandırmıştı. gördüğüm kadarıyla pochettino daha pragmatist ve gerçekçi bir isim, mutlaka buna yönelik bir çözüm bulacaktır.

    tottenham'ın işi bu sezon çok daha zor, arsenal, manchester united, chelsea geçtiğimiz sezona göre daha güçlüler, liverpool suarez'in gitmesine rağmen hâlen ilk dört için çok güçlü bir aday ve manchester city zaten son şampiyon konumunda. yine de, eğer hocalarına bu kez yeteri kadar zaman verirlerse, pochettino da futbol fikrini takıma benimsetebilirse tottenham sonunda kadrosunun hakkını veren, "takım olan bir takım" hâline gelebilir.
32 entry daha