şükela:  tümü | bugün
  • kuşlar artık şarkı söylemiyor, yönetmenliğini harry bromley davenport'un yaptığı, başrollerin melissa errico (sandra tannen), joe regalbuto (dr. norm glazer), sean young (dr. judy bingham), michael lerner (dr. stan york) tarafından canlandırıldığı, 2001 yapımı bir biyografi, drama filmidir.

    konusu

    katie, küçük yaşından beri ailesi tarafından bir odada hareketsiz bırakılmış, sessizliğe mahkûm edilmiş, yalnız bir hayat sürmektedir.

    1970 yılında bu olay halka yansımış ve katie zayıflıktan bitap düşmüş bir halde bulunarak los angeles'ta bir hastaneye kaldırılmıştır. küçük kız konuşamamaktadır; çünkü ona öğretilmemiştir, herhangi bir dili anlama yeteneği yoktur. o, modern zamanda bir vahşi çocuktur. insanın içini sızlatan bu hikâyede, davranışlarıyla bir hayvandan farkı olmayan bu kırılgan genç kıza sonunda dış dünyanın kapıları açılır. doktorlar çok geçmeden para ve kariyer uğruna katie'yi kullanmaya başlar. filmin en önemli özelliği gerçek hayat hikâyesinin sinemaya uyarlanmış olmasıdır. dokunaklı hayat hikâyesini etkileyici görüntülerle birleştiren bu film, 2001 yılında best screenplay ödülünü almıştır.

    filme dair güzel bir yorum
1 entry daha