şükela:  tümü | bugün
260 entry daha
  • kendisi toprakta değil los angeles california'da bulunan westwood memorial park'taki bir mezarlıkta ünlüler için bildiğin dolap şeklinde dizayn edilen ve "corridor of memories" denilen bir duvarın içindeki 24 numaralı "rafta" yatmaktadır. üstündeki kutucukta, yüzü marilyn monroe'ya dönük şekilde "defnedilmiş" olan peter poncher adında bir adam yer almaktadır, burayı marilyn monroe'nun eski kocası olan joe dimaggio'dan satın almıştı. (adamın eşinin yıllar sonra mortgage borcunu ödeyebilmek için bu bölmeyi satışa çıkardığını ve 4.6 milyon dolar verecek bir talip bulunduğunu, fakat paranın ödenememesi üzerine satışın tamamlanamadığını da belirtmek gerek.)

    marilyn'in hemen sağındaki bölmeyi ise sarışınlara olan düşkünlüğü yüzünden playboy'un kart zamparası hugh heffner satın almıştır.

    bense marilyn'in bir dolabın bölmesinde yatmaktansa tek başına daha iyi bir mezarlığı hak ettiğini düşünmüşümdür her zaman.

    bugün marilyn'in ölüm yıldönümü. dün gece seven year itch filminin meşhur uçuşan etek sahnesinin çekildiği lexington & 52'inci caddenin köşesindeki metro mazgallarının üzerindeydim, eteklerimi uçuşturmadım ama trenin her geçişinde bacaklarımdan yukarı doğru gelen sıcak havayı hissetmek çok güzeldi. bir başka ölüm yıldönümünde de los angeles'taki o mezarı ziyaret etmek dileğiyle.

    rest in peace bebeğim.
191 entry daha