şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • aynı yıldızın altında* ve alaska'nın peşinde* romanlarını okuduğum yazar.

    aynı yıldızın altında için bir şey söyleyemem, hem okumamın üstünden baya zaman geçti hem de kitabın hikayesi bildiğiniz üzere hataları görünmez hale getirecek kadar hüzünlü ve kendine odaklayan bir hikayeydi.

    fakaat alaska'nın peşinde romanını şahane hikayesine, dahiyane alıntılarına, miles'ın sıradan gözükse de aslında ilgi çekici bir genç olmasına rağmen, bu malzemeler john green gibi gençlerin dilinden kitap yazmakta zorlanmamış bir yazarın elinde sönük kalmış gibi.

    hatta şöyle diyeyim john green, hikaye olarak dramatikliği ve gizemi ağır basan bu kitapta böyle bir eksiklik hissettirmese belki de alaska'nın peşinde, aynı yıldızın altında'dan daha önde olabilirdi. zira aynı yıldızın altında'da olacakları tahmin edebiliyorken, alaska'nın peşinde'de bir noksanlık hissetmeme rağmen olacakları hiç tahmin edemedim ve bu kitabı sürükleyici bir hale getirdi doğal olarak. gerçi burdan çıkarabiliriz ki aynı yıldızın altında'da da kitabı tahmin etmişken, güzel hikayeler yaratmasına ve kitapların akıcı olmasına rağmen john green'in anlatımında ufak da olsa bir eksiklik var. ha bu kitapları okunmaz yapıyor diye bir şey kesinlikle yok. zira kitaplar gerçekten güzel ama okurken bir şey eksik kalıyor işte. anlatmanın zor olduğu bir şey.
11 entry daha