şükela:  tümü | bugün
768 entry daha
 • yaşam tarzıdır. 8 adet dövmem var. 9. dövmenin temeli haftaya atılıyor. bi kere acır mı diye sormayın kendinize. bu bi sanat. saatlerce acı çektikten sonra vücudunuzun üzerinde bi sanat olmuş olacak. anlamı size kalmış. ucuza kaçmayın çünkü hijyenik olmayabilir, tecrübesiz veya kalitesiz bi dövmeci olabilir. her türlü emeğe saygım var fakat yanlış iğne kullanıp hayalinizdeki dövmeyi bok gibi yapan dövmeciye saygım yok. yapamıyosan yapmayacaksın bu işi. türkiye'de istanbul, izmir ve ankarada güzel dövmeciler gördüm ama nereden ne çıkacağı belli olmuyor tabii. avrupada ise dövme dedin mi amsterdam başı çeker.

  izmir'de ikamet edenler için önerim: luba goldina, küçük dövmeleri yapmadığını duymuştum fakat aşırı başarılı bi rus ablamızdır. (sanırım kendileri antalya'ya taşınmış)

  istanbul'da ikamet edenler için önerim: gate tattoo, taksimde galatasaray lisesinin yanından aşağıya indiniz mi sağda küçük bi girişi var. hakan'ı gönül rahatlığıyla önerebilirim.

  ankara'da ikamet edenler için önerim: hakan özyakup, 7. caddenin sonunda bi apartmanın birinci katında apollon tattoo adlı stüdyosu var. dövmeleri başarılı olduğu kadar muhabbeti de çok kafa. insanı rahatlatıyor yani. eski sevgilim korkudan soğuk soğuk terlerken, biraz muhabbetten sonra güle oynaya dövmesini bu adama yaptırmıştır.

  amsterdam'a uğrayıp dövme yaptırmak isteyenler için önerim: hanky panky ve king ferry. hanky panky red light district'in oralarda, genelde ünlülere dövme yapan ve randevu almakta güçlük çekeceğiniz bi yerdir ama çok başarılıdır. kate moss, jonathan davis gibi ünlüler burada dövme yaptırmıştır. king ferry ise rembrandt'ın oralarda bi dövmeci. bana ve arkadaşıma kevin dövme yapmıştı. şiddetle tavsiye ederim yolunuz düşerse. adama fikrimi anlattım, o öyle olmaz böyle olur diyip bi güzel ayar verdikten sonra kendi fikirlerini de ortaya katıp güzel bi taslak hazırladı. onayımı aldıktan sonra yaklaşık 5 saatlik süren bi seansın ardından ağzımın açık kalmasına sebep oldu. kolunda da çok güzel bi adriana lima dövmesi var. bak bak doyamadım.

  edit: auroraboreas'ın tavsiyesiyle antalya'dakiler için dövmeci: berat bumin. özellikle portre çalışmaları çok başarılı.

  edit2:

  bursa için: cem karacan. adam portre ve mandala konusunda çok başarılı.

  istanbul için ekleme: reşat gül en eskilerden. renkli renksiz her türlü dövmeyi başarıyla yapabilen bi sanatçı.

  biçem şinik, dotwork ve line konusunda çığır aşmış. fulyada homeofis çalışıyor. randevu ve dövme dizaynı için 200 lira alıyor. fiyat biçtiği dövmenin fiyatından düşüyor. yani cebinizden ekstra bir para çıkmamış oluyor.

  resul odabaş, istanbul cihangirde çalışıyor. water color tarzında en göze çarpan dövmeci sanırım.

  ankara için ekleme: derya yılmaz, renkli dövme konusunda çok başarılı yine. ankarada olanlar için kesinlikle tavsiye edilir. old school ve mandala çalışıyor. çalışmaları

  eva karabudak, ankarada homeofis çalışan bi dövmeci daha. kendine has bir tarzı var. çalışmalarını gördükten sonra türkiyenin en başarılı dövmecilerinden diyebilirim. edit: istanbul maçkaya taşındı.

  edit 3: çok sağlam bi edit geliyor yakında.

  edit 4: eklemeler;

  berlin, almanya;

  -mo ganji - bence avrupanın en iyi dövme sanatçısı

  -axel esjmont - minimalist bi dövmeci. kullandığı sınırlı sayıda renk var. kendi tarzının dışında dövme yapmıyor. dövmelerin içini hint kabile sanatı ve acem kilimleriyle dolduruyor.

  -chaim machlev, çalışmaları gayet başarılı çizgileri var. line ve dotwork çalışıyor. bence biraz fazla geniş alan kullanmış dövmeleri yaparken ama yine de başarılı dövmecilerden.

  - peter aurisch, renkli psychedelic ve modern sanata ait dövmeler yapıyor. çoğu dövmesi çok başarılı. çalışmaları

  antalya, türkiye:

  -tayfun bezgin bi diğer watercolor çalışan iyi sanatçılardan. renkleri müthiş kullanıyor.

  istanbul, türkiye:

  -atakan üstol, realism siyah beyaz ve renkli portre çalışan dövmeci, caddede hakan gerçek tattoo shop'ta çalışıyormuş. çalışmaları

  -yeliz özcan mimar sinanda güzel sanatlar okuyan, aynı zamanda dövmecilik yapan başarılı bi sanatçı. geometrik ve watercolor çalışıyor genelde.

  -bahar yapman modada rumble custom ink stüdyosunda çalışıyor. yaptığı dövmelerin yanı sıra bu kadından karizma akıyor resmen. dövmeleri harika. (new yorka taşındı kendileri)

  -mesut bayraktar, modern sanattan esinlenmiş renkli çalışan başka bi dövmeci. your mom hates us dövme stüdyosu'nda. kadıköy. çalışmaları. (sanırım ingiltereye taşındı.)

  -barış yeşilbaş , bi diğer watercolor ve geometrik çalışan sanatçılardan. davut heykeli dövmesinde kullandığı çizgilerin dışında renkleri de güzel kullanıyor.

  -fatih odabaş *. en son galatada resul'la beraber çalışıyordu.

  -okan uçkun, dotwork, minimal, ve line çalışıp nadir de olsa renk kullanan bi dövmeci. bence ortalamanın çok üzerinde türkiye için.

  - tolga cemal sümer, portre konusunda çok başarılı bi dövmeci. marvel ve dc karakterlerini efsane yapıyor. çalışmaları

  - reyhan beyenirsoy, belli bi tarzı olmayan, her dövme tarzını yapabilen, hepsinde de başarılı olan bi dövmeci. tolga sümerin kız arkadaşı aynı zamanda. çalışmaları

  budapeşte, macaristan:

  -balazs bercsenyi - sonradan new york bang bang nyc stüdyosuna transfer oldu.

  -james tattoo art, realism tarzıyla ve renkleri çok iyi kullanmasıyla nam salmış bi dövmeci. renkli portreleri çok başarılı. gölgelendirmeleri de öyle. çalışmaları'na bi göz atın derim. yalnız ben 2014'ün başında randevu istediğimde, 2016'nın ortasında gel bi daha konuşalım demişti *

  marsilya, fransa:

  -bouits- modern sanattan esinlenmiş. özellikle henri de toulouse-lautrec'in resimlerinden ve art nouveau akımından çok esinlenmiş. dövmenin picasso'su diyebiliriz galiba.

  bordeux, fransa:

  -noksi, ismini bilmesem de dotwork mandala konuşunda en başarılı bulduğum dövmecilerden bi tanesi. instagram'dan bakabilirsiniz.

  amsterdam, hollanda:

  -henk schiffmacher aka hanky panky - bence gelmiş geçmiş en başarılı dövmecidir. yaşlı kurt.

  -morrison schiffmacher *. old school ve vintage çalışıyor.

  são paulo, brezilya:

  -victor montaghini sulu boya ve traditional dövmeleri kendine has tarzıyla harmanlamış başarılı bi dövmeci. çalışmaları.

  new york, abd:

  -bang bang nyc dövme stüdyosu (herhangi bi dövmeci), soner turan. *, balazs bercsenyi, joice wang

  california, west hollywood, abd:

  high voltage tattoo, hatta tam adıyla; kat von d's high voltage tattoo

  la ink adlı programın sunuculuğunu yapan ve abd'nin en iyi dövmecilerinden biri olan kat von d'nin çalıştığı stüdyo. içinde kat von d dahil 6 tane dövme sanatçısı barındırıyor. her birinin çalışmaları görülmeye değer.

  madrid, ispanya:

  -marla moon, instagram sayfası. (sadece siyah beyaz çalışmaları var. geometrik ve dotwork çalışıyor. sade ve çok ince çizgiler. net.)

  bournemouth, ingiltere:

  -jak connolly, realism'de çığır aşmış resmen. çalışmaları görülmeye değer.

  londra, ingiltere:

  -ryan evans, siyah beyaz portre konusunda tek geçtiğim bi isim. james dean ve audrey hepburn çalışmalarına bayıldım.
  çalışmaları

  -little andy, renkli dövmelerle psychedelic portreler, uzay çizimleri falanı filanı var. baya başarılı. çalışmaları

  varsova, polonya:

  roma severov, dotwork mandala calisiyor. minimalde cok ince calismis. calismalari

  wroclaw, polonya:

  timur lysenko, iki ya da üç tarzı birleştirip kendi tarzını oluşturmuş. görebildiğim kadarıyla kanaviçe ve geometrik şekilleri birleştirmiş. polonya'da yaşayan biri varsa wroclaw'a arkasına bakmadan koşabilir. çalışmaları

  bled, slovenya:

  -simona borstnar, belli bi tarzı olmayan ama canlı renkleri çok güzel soluklaştırıp kullanan bi dövmeci. renkleri kullanmasını çok iyi biliyor. bunların dışında mandala ve watercolor da çalışıyor. çalışmaları

  seoul, kore:

  ????? ?, genelde çiçek böcek çalışsa da aralarda gerçekten çoğu dövmecinin beceremediği dövmeleri çok güzel yapıyor. özellikle şu çalışması çok başarılı bulduğum bi çalışma. öteki çalışmaları

  edit: i love originals önerdi;

  izmir: can gürgül, birden fazla stilde çalışmış. hem siyah beyaz hem de renkli dövmelerindeki tonlar çok güzel. çalışmaları.

  ılgın özdoğan, yeni bi dövmeci olduğundan tarzı çok oturmasa da, çalışmalarını kötü yapmıyor. minimal, portre ve mandala çalışmalarını gördüm. genelde çizgisel çalışıyor. can gürgülden sonra tercih edilmeli. çalışmaları

  montreal, kanada:

  david cote, çalışma tarzından çok dizaynlarını ve fikirlerini çok yaratıcı bulduğum bi dövmeci. çalışmaları

  hong kong, çin:

  temple tattoo, uzak doğu traditional dövme konusunda sanırım hong kongda baya bi ün yapmış stüdyo. [http://tattootemple.hk/ http://tattootemple.hk/]

  mersin, türkiye:

  ulus kalkan, the grey custom tattoo stüdyosunda kız arkadaşıyla çalışıyor. müşteri potansiyelinden ötürü belli bi tarzı yok ama old school dövmelerini çok daha başarılı yapıyor. onun dışındaki dotwork, realistic ve geometrik tarzındaki dövmeleri de iyi. çalışmaları

  ayrıca türkiye'de çalışmaya göre fiyat biçiyolar. fakat avrupada ve amerikada sanatçılar saat başı çalışır. bence öyle olması da gerekir. türkiyede 1500 lira fiyat biçilen dövmeyi, kalite olarak daha yüksek bi sanatçı tarafından 600 türk lirasına yapılıyor. yurt dışında makine açma parası diye bi şey göremezsiniz. ama türkiye'de maalesef böyle boktan bi olay var.

  o yüzden türkiye'de kazıklanmayın kötü dövmeciler tarafından. yurt dışına tatile gittiğinizde falan yaptırmaya gayret edin. hem daha kaliteli hem daha ucuz.

  bazı dövmecilerle ilgili bilgi yazmadım. ismiyle açılmış başlıkta zaten ne tarz, stilde çalıştığı yazıyor diye. önemli olduklarını düşündüğüm ama sözlükte açılmamış başlıkları açıp, oraya çalışmalarını koydum bazı sanatçıların. oradan göz atabilirsiniz.

  liste güncellenecektir.

  edit 5: kendime bi bucket list hazırladım, şu listedeki insanların her birinden dövme almadan ölmek yok *

  azı gitti çoğu kaldı.

  ayrıca dövme dedin mi berlin ve amsterdam kapışırmış avrupada. bunu gördüm.

  kanada'daki ve uzak doğudaki dövmeciler için ayrıca bi araştırma yapıcam. güncellerim.

  edit: liste güncellendi.
617 entry daha