şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
 • alman bir işadamıyla japon karısının oğlu olan ryu küçükken shotokan ustası gouken'in dojo'suna gönderilmiştir. herhangi bir öğrenci olmadığını gösteren ryu, yakın arkadaşı ken ile beraber, "shotokan ki" tekniklerinde mükemmele ulaşmıştır. ustası gouken hazır olduğunu düşündüğünde, ryu'ya dövüşerek ilerlemesini söyler. street fighter circuit'e giren ryu, sıra ile tüm maçları kazanıp, o zamanki dünya şampiyonu olan sagat'la karşılaşma şansını elde eder. zorlu geçen mücadelenin sonunda, ryu dragon punch ile sagat'ın göğsünde derin ve geniş bir yara izi bırakır ve kazanır. yeni ünvanı ile japonya'ya dönen ryu, inzivaya çekilir ve yeteneğini ilerletmek için çalışmaya devam eder. shadoloo'nun başı olan m.bison'un bu geç yetenekle ilgili bazı planları olduğu bilinmektedir.

  ryu, acımasız ya da akılsız bir dövüşçü değildir. kendini dövüş ile sınayarak mükemmelliğe ve aydınlığa ulaşmaya çalışır. dövüşün kendidir amaç olan, ödüller değil. gereksiz, amaçsız dövüşlere katılmaz. sadece en iyi dövüşçülerden gelen meydan okumaları kabul eder. normalde ise kendisine saldırılmadığı sürece dövüşmez.

  dünyanın en iyi dövüşçüsü olarak kabul edilen ryu, bu noktaya aptalca, düşüncesizce bir şekilde gelmemiştir. dövüşürken, rakibinin zayıf noktalarını bulup gücünü o noktalara aktarır. uzaktan atacağı ateş topları ile başlayıp, yaklaşıp sert yumruklarla devam eder. dragon punch ile de rakibinin işini bitirir. gerektiğinde karşı saldırılardan yana doğru kaçar.

  boyu 1.66, kilosu 77'dir. vücudu kaslı fakat zayıftır. kısa siyah saçları vardır. karşılaşmalar sırasında kolları çıkartılmış beyaz bir ghi giyer.

  başına kırmızı bir bant takar ve ayakları çıplaktır.

  bir çok özelliği ken ile benzemesine rağmen, yumrukları daha etkilidir. chun li'nin ryu'yu sevdiği bilinmektedir ama ryu sessiz kalmayı tercih etmiştir.
67 entry daha