şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • tam olarak ancak tam olarak saçma bir mantığın üzerine kurulu bir şekilde eleştirilen mühendis.
  bu ne saçmalıktır anlamıyorum. öncelikle bir bilkent'in ''burssuz'' bölümlerinin taban sıralarına bakalım.

  bilgisayar mühendisliği:59.586
  elektrik ve elektronik mühendisliği:31.419
  endüstri mühendisliği:45.734
  makine mühendisliği:46.750

  yani isterse milyar dolarlarınız olsun bu sıralamalardan daha iyi değilseniz buraya giremiyorsunuz. yani bazılarının dediği gibi barajı geçemeyenlerin mühendis olmaması gibi bir durum yok. ki zaten buradakiler ücretli olarak girilen sıralar. tam burslu ve yarı burslular ilk 1000 ve ilk 10000'i alıyor. türkiye'de bunun gibi sadece 2 devlet üniversitesi var. boğaziçi ve odtü. onlar da yer yer daha düşük bilkent'ten giriş puanı bazında.

  bu kısmı geçiyorum. bilkent gibi sayısız özel okullar var. mesela koç, mesela sabancı? anlamadığım neden özel üniversiteler bu kadar geriyor sizi? özel üniversite kısa yoldan sizin önünüze geçmek değil, haksız bir durum da yok ortada? inanıyorum ki bir çok imkanı da daha iyi devlet üniversitelerinden.

  gayet de iyi bir mühendistir.

  edit: özel üniversite diye bilkent'i, koç'u, sabancı'yı neden saymayalım? ya da diğer özel üniversitelere burslu, burssuz girmiş o kadar insanın emek etmediğini nereden çıkarıyorsunuz?
  hayır amacın baba parasıyla okumayı eleştirmekse git barajı geçemeyip mühendis olan insan diye başlık aç. ne diye özel üniversite'de okuyan herkese lafa atma gereği duyuyorsun?
90 entry daha