şükela:  tümü | bugün
83 entry daha
 • insanı sinir sahibi yapabilen hastalık. 3 yıl gibi uzunca bir süre çektim bu hastalığı , 2 yıl öncesinde de kurtuldum.

  tedaviye gelecek olursak şu son zamanlarda yaygınlaşan tel olayına girişmiştim. tedavi süreci bayağı sancılı geçti. bunu gittiğim ayak sağlığı merkezindeki uzmanların -sadece pedikür kursu falan alan kişilerdi- beceriksizliğine bağlıyorum. bu tarz yerlerde kesinlikle uyuşturucu etkili ilaçlar kullanılamıyor. sebebi de tahminimce sağlık alanında bir belgeleri olmaması. fakat hepsine rağmen tel takıldıktan sonraki gün bile farkı rahatlıkla hissedebiliyorsunuz. lakin yine de çok dikkatli olmanız lazım tedavi boyunca. eğer bir darbe alır ve teli kaydırırsanız ya da tel tırnağınızı yırtarsa hem çok acı çekerseniz hem de tedavi süresi epeyce uzar.

  masraflar ise adeta düşenin dostu olmaz dedirtmişti. her iki ayak başparmağımın tedavisi ilaçlarla birlikte -ki bunları da merkezden almıştım- 1500 lira civarı tuttu. o an imkanınız varsa bu acıdan kurtulmak için veriyorsunuz ama aradan zaman geçince insan o parayla neler yapardım da diyor hani.* o yüzden alternatifleri denemenizi öneririm ilk başta.

  son olarak söylediğim rakamlar dediğim gibi 2-3 yıl öncesine ait , şimdilerde umarım ücret düşmüştür.

  ****

  edit: imla
124 entry daha