şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
 • bizim arapla konuşuyoruz, adam diyor ki, "osmanlı yüzünden geri kaldık, osmanlı tek bir yapı bıraktı mı arap topraklarında, hüküm sürdüğü topraklarda" diyor, cevab veremiyorum. ingiliz 2 yüzyılda sizden daha fazla izini bırakmış diyor.

  bu da burada kalsın amk neo-osmanlıcı şebekler. sizi araplar bile sevmiyor lan, valla. 600 senede bıraktığın tek bir eser, tek bir yazılı sik yok, geçtik de iyi oldu. sen arabın taşşaklarını öperken, onlar sizin sıfatınıza sıçmaya tenezzül etmezler bak o kadar diyeyim, zaten siz tatavayı bırakın da, araplardaki osmanlı-türk nefretini gidin kendiniz görün, bunlar uydurma değil beyler, gerçek. senin evliya sandığın yavuz selim'i araplar hilafet hırsızı, tarihi eser kaçakçısı olarak görüyor, haaha zoruna mı gitti.

  sana tavsiyem bir de iranlılarla tanış, adamların bizi ne kadar kıskandığını, ne kadar eziklik yaşadıklarını bir gör. dilde sadeleşme, arap harflerinden kurtuluş, resmen iranlıların yapmak isteyip de yapamadığı.

  ayrıca sen git japona kurban ol lan keko. japon da kültürünü koruyormuş, nah koruyor. allahtan internet var, japon arkadaşlarım da var, götümün kanatlarıyla size iyi gülüyorum, edirne'den ötesini görmemiş cahil sürüsü.

  pakistan'dan afganistan'a sudan'a gelişmişlik akıyor arap alfabesinden, maşallah.

  edit: dürzü sanıyor ki latin alfabesi çalışmaları cumhuriyet döneminde başladı, nah, all bak bunu görüyor musun. tee osmanlı zamanında zaten bazı aydınların kafasında bu fikir var, sanıyor ki dürzü herşey sebebsiz, lan cumhuriyet dönemi her fikrin osmanlı'da öncesi var, hiçbir şey tak die düşünülmedi ki. milli tarih zırvasıymış, lan o milli tarih osmanlı üstündeki korumasını kaldırsa, milli tarihi isterük diye emziklersiniz. bi muhteşem yüzyıl, şehzade mustafa'yı gösterdi diye ne diyeceğinizi şaşırdınız, tarih bu gençler, siker affetmez. yaa işte muhteşem padişahın meğer karı ağzına bakıyormuş, de mi, bak resmi tarih bunları da yazmıyor.

  dese ki latin alfabesini bırakıp, göktürk'e geçelim, eyvallah. bak macaristan'da tabelalar bile var eski alfabelerinde. ne sik var bu arap alfabesinde, ne var amına koduklarım bi açıklayın da anlayalım. dedesinin mezar taşını okuyacakmış, lan senin köylü götü boklu dedenin mezarı mı kaldı ibiş, sen önce istanbul'un tarihi dokusuna sahip çık, avm-sevici.
47 entry daha