şükela:  tümü | bugün
262 entry daha
 • muhaliflerin sünni mafyasının bu uygulamasına neden %100 haklı olarak karşı çıktıklarını birkaç cümleyle özetleyeyim:

  bilal erdoğan'dan aldığı talimatlarla bakanlık yapan kalasın da bugün ifade ettiği gibi başörtüsü lisede değil ortaokulda serbest hale getirilmiştir: http://www.imctv.com.tr/…renci-basortusu-takabilir/

  5. sınıf 11 yaştır. haliyle bu 11 yaşındaki kızın türban takma özgürlüğü değil, babasının 11 yaşındaki kıza türban takma özgürlüğüdür. neden böyledir? çünkü 11 yaşındaki birey din kurumunu idrak ederek bu hususta karar verecek malumat ve olgunluğa sahip değildir.

  öyle midir diyorsunuz?

  eğer size göre 11 yaşındaki bir bireyin din kurumunu idrak edebileceği kabul ediliyorsa, o zaman devlet kurumunu da idrak edebilir demektir. bu hususta 11 yaşındaki bireye seçme ve seçilme hakkı da vermek durumunda, onu reşit kabul ederek (çünkü özgür iradesiyle hareket edebildiğini kabul etmiş durumdasınız) reşitlerin tabi olduğu her türlü sorumluluk ve özgürlüğe de tabi kılmak durumundasınız. x=y bu kadar basit.

  ama siz değil miydiniz? 20-30 yaşındaki adamların gezi'de kendi iradeleriyle kendi karar veremediğini, yönlendirildiğini söyleyen?..

  işin felsefi meşruiyetini bir yana bırakalım kardeşlerim. sünni diktatörlüğünün derdi kimsenin özgürlüğü değildir, bunu pratikte iyice görüyoruz.

  olsaydı, bugün hahambaşının torunu, alevi çocuklar zorla imamhatiplere yazdırılır, alevi babanın vergisiyle alevi çocuğuna cebren sünni propogandası yaptırılır mıydı?

  benim 14 yaşındaki kardeşim dün "saçları uzun" diye gittiği tahran anadolu lisesinin kapısından kovulur muydu?

  dövmeli, küpeli vatandaşların memur olamaması mümkün olur muydu?

  lafı uzatmayalım, bu ülkede herkes "eşittir" ama sünni oligarşisi daha eşittir. ve bu sünni diktası utanmadan bir de maliki'yi, esad'ı mezhepçilikle suçlayarak dış politika yapmaya çalışmaktadır. ülkeyi getirecekleri son da maliki ve esad'ın getirdikleri sondan farksız olacaktır.
170 entry daha