şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
14573 entry daha
 • bu aralar üzerinde durulması gereken bir konu var;

  - ronaldo ve zago kardesler
  - richey edwards

  yukarıda nicklerini belirttiğim 2 yazar da kısa bir süre önce uçurulmuştur.

  toplam entrylerinin %95'i beşiktaş'a dair olan, yazıları sözlükteki küfür ortalamasının baya baya altında olan, herhangi bir takıma/camiaya/gruba yönelik provokatif bir tarz veya üslup takınmayan ve formatla* alakalı herhangi bir sorun yaşamayan bu iki yazar sebepsizce uçuruldu.

  ronaldo ve zago kardesler beşiktaş başlığı altında bir trolle verdiği "küfürlü" cevabı debe girdikten birkaç saat sonra uçuruldu.

  richey edwards ise sanırım yine benzer bir tartışma sonrası uçuruldu.

  pekala...

  yukarıda nicki geçen yazarları bu tip sebeplerden uçuran, marka değeri, itibarsızlaştırma ve nefret suçu gibi konulara olan duyarlılıklarını her fırsatta ifade eden malum otoriteye soruyorum;

  beşiktaş başlığı altında, belirli bir camiaya yönelik sistematik nefret suçu işleyen, itibarsızlaştırma çabalarında, yazdığı yazıların %90'ı bir camiaya yönelik "sizi siktiler", "size soktular", "hepiniz orospu çocuğusunuz" vs. tadında olan hatta tüm bunları formatı da zerre siklemeden yapan "malum" 4-5 yazara ne gibi bir yaptırımınız olacak?

  bunun algoritması nedir?

  şayet dileyenin dilediğini söyleyebildiği, isteyenin 7/24 belirli bir gruba karşı nefret suçu işleyebildiği, kişiye veya bir gruba yönelik küfür edebildiği, bir markaya karşı doğru olmayan argümanlarla saldırıp ilgili markayı itibarsızlaştırmaya yönelik sistematik yöntemler izleyebildiği bir yer ise burası...

  soru şu; neden ilgili yazarlar uçuruldu?

  yok eğer belli kurallarla sınırlandırılıyorsa birtakım hadiseler...

  soru şu; sözlükte en çok yazılan, takip edilen ve okunan başlıklardan biri olan "beşiktaş" başlığı altında 7/24 insanlara, gruplara, camialara sistematik bir şekilde küfür eden ve pek çok sözlük yazarını bu yönde tahrik eden malum 4-5 yazara neden herhangi bir yaptırım uygulanmıyor?

  ben kişisel olarak katı kurallardan yana değilim ve bence bu tip davranış şekilleri yazarların sözlükten uçurulmasına sebep olmamalı ancak madem siz böyle düşünmüyor ve böyle uygulamıyorsunuz bir takım kararları, o halde 1 hatası olan uçarken, hata yapmayı sistemleştiren ve insanları bu yönde tahrik eden kitle nasıl burada "sabit" kalabiliyor, bu kısmı kafa karıştırıcı...

  tanım: ekşi sözlükte günaşırı camiasına, taraftarına, başkanına sistematik bir şekilde küfür ve hakaret edilen, kamuya açık bir şirket.
29049 entry daha