şükela:  tümü | bugün
52 entry daha
 • sözlük ergenlerince lince uğramış, taşak oğlanı edilmiş ama güzel bir konu. geniş bir açıdan baktığımızda doğru bir nokta evrenin yaşı 15 milyar yıl olduğu tahmin ediliyor. 15 milyara kadar say desek kimse oturup sayamaz ama evren tüm anları yaşamış ve şu an burdayız bu anda ,100 yıl sonra hiç birimiz yokuz. belki sadece fosil olarak toprağa karışacağız. yani aslında evren için hiç kimseyiz, hepimiz birer mr.nobody'iz.

  (bkz: mr.nobody) bu film izlenirse bu genç adamın demek istendiği daha iyi anlaşılacaktır, tabi film de anlaşılabilirse.

  şimdi diyeceksiniz ki bu orospu çocuğu bu uzun yazıyı niye yazmış veya niye bunun filmini çekmiş millet ? bunun günlük hayatta bana faydası ne olacak ?

  oğlum hiç kimseyiz lan hiç kimse, biz aslında yokuz. düşün ilkokul arkadaşlarını, lise arkadaşlarını yıllardır görüşmüyorsun yani onlar öldü bu dünyaya ait değiller. düşün açılamadığın, aşık olduğun, hatta aşk acısı çektiğin insanları düşün hepsi geçti yani onlar da öldü, onlar da hiç kimse. ve sen egolarından sıyrılamadığın sen hiç bir önemin yok tıpkı diğerleri gibi. muhammet,isa,musa gibi einstein,newton, edison gibi hepimiz birer hiç kimseyiz.

  düşünsenize bunun verdiği özgürlüğü. aslında yarattığın değerlerin hiç bir önemi olmadığını. git bugün birilerine rezil ol ne çıkar. git işinden istifa et, polis memurunu tokatla. hepsinin sadece üç kuruşluk sonuçları olacaktır. sen hayatta kalmak için, ömrünü tamamlaman için yeni şeyler bulacaksın.
  hadi şimdi git düşün kafandaki küçük günlük sorunların aslında bi bok olmadığını sadece yaşa.

  edit: bu da sonradan aklıma geldi eklemeden gitmeyeyim dedim ; "nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor"
76 entry daha