şükela:  tümü | bugün
87 entry daha
  • bizim ev kentsel dönüşüm kampanyası dahilinde yıkıldı, yeniden yapılıyor. kabası bitti, içe geçildi. müteahhit abiler bizden döşeme, beyaz eşya, kombi modelleri seçimlerimizi bekliyorlar. ben de tasarımcıyım bu arada. tabii insan tasarımcı olunca rölövesini al, her tarafını tasarla, mobilya çizimlerini yap, vs. gibi angarya bedavadan üzerine kalıyor.

    diyeceğim o ki, sıfırdan yapılacak, son model ankastre ürünlerle donatılacak mutfağımın bütün ölçülerini leydi 170'e göre yapıyorum (1993 model). tezgâh, dolap derinlikleri biraz irice oluyor; makinenin üst kapağını çıkartıp atmak istemediğim için, acaba mutfak tezgahını iyice yükseltsem mi diye düşünüyorum. eskaza müteahhit, marangoz, bir kişi bile gelip "abi yakışıyo mu ya yepyeni mutfağa" minvalinde bi şeyler söyleyecek olursa yemin ederim oracıkta sikip gebertirim pezevengi.

    işte o kadar kıymetli bir cihazdır.

    ha evin bir de çamaşır odası var, oraya da aeg lavamat 550 geliyor (1984 model). çamaşır odası olmasaydı da banyoya koyacak olsaydım, banyo ölçülerini de ona göre yapardım.
57 entry daha