şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • edinmeyi düşünenler için birkaç not:

  açtığınızda yapacağınız ilk iş e-book yüklemeden önce yazılımını güncellemek olsun, çünkü kutudan çıktığı haliyle gelen yazılımla güncel yazılım arasında dağlar kadar fark var. an itibariyle en güncel sürüm 3.11.0
  yazılım sürümlerine göre yenilikler/değişiklikler/hata düzeltmeleri/iyileştirmeler şurda mevcut.

  satın aldığınız aura eğer japonya'dan ithal edilmişse en önemli özelliklerinden biri olan pocket entegrasyonu inaktif olarak geliyor. aktif hale getirmek için aura'yı usb kablosuyla pc'ye bağladyıp ".kobo" klasörü içinde bulunan "affiliate.conf" dosyasını herhangi bir text editörü ile açıp affiliate=ratuken satırını affiliate=kobo olarak değiştirip kaydetmek yeterli. aleti usb kablosundan ayırdığınızda articles from pocket sekmesini library başlığının altında göreceksiniz.

  pdf konusunda kindle'dan pek de farklı değil, yani text reflow malesef yok. bunun yerine pinch to zoom ya da double tap ile ölçekliyorsunuz dökümanları.

  meraklısına cbr formatınındaki comic book ve mangalarda gayet başarılı.

  pil verimliliği için otomatik senkronizasyonu ve kobo'dan gelen teklifleri özelliklerden kapatabilirsiniz.

  diğer bir handikapı da internet tarayıcısının sosyal ağlarınızın şifrelerini hatırlamaması, yani her seferinde kullanıcı adı ve şifre girmek durumundasınız, aklınızda olsun.

  yine tarayıcı üzerinden login olduğunuz takdirde dropbox gibi cloud hizmetleri üzerindeki dökümanlarınıza erişip cihaza indirebiliyorsunuz ama direkt bir cloud entegrasyonu mevcut değil.

  cihazın 4 gb'lik bir kapastesi var, yazılımdan kullanımınıza kalan alan ise aşağı yukarı 3,20 gb kadar. ayrıca 32 gb'ye kadar micro sd kart desteği mevcut.

  bu arada aura'nın bir dosya yöneticisi yok ama kendinize göre etiketler atayıp kitaplarınızı my collections başlığı altında kategorilere ayırabilirsiniz. tabi kitaplarınızın sayısı epeyce fazlaysa çözüm yine calibre. “bunlarla uğraşmasam klasörler iyiydi” diye düşünüyorsanız bence pocketbook'un ürünlerine bir bakın derim. şu an için dosya yöneticisi kullanan sınıfındaki ender markalardan biri. yanılmıyorsam türkiye'de calibro ismiyle pazarlanmakta.

  kitap, pdf ve pocket'teki makaleleri okumak dışında yapabileceğim başka bir şeyler var mı derseniz, içersinde bir web tarayıcısı, basit bir çizim aplikasyonu, satranç, sudoku, solitarie gibi küçük oyunlar ve mantık üzerine kurulu iki de puzzle var.

  kindlekobo mu?

  her dökümanı mobi'ye çevirmek zahmetli diyorsanız, kobo

  sadece okuma yapacağım bir alet için neden fazladan para dökeyim? diyorsanız, kindle (hatta nook/pocketbook)

  bulutla uğraşamam gb'larca kitap ve döküman elimin altında olsun diyorsanız yine, kobo (hattta nook/pocketbook)

  işbu entry aura'nın 3.11.0 yazılım sürümü referans alınarak yazılmıştır.
54 entry daha