şükela:  tümü | bugün
62 entry daha
  • tanım: forgotten realms, nam-ı diğer abeir toril, ed greenwood adlı ao avatarı tarafından yaratılmış bir fantasy role playing ortamıdır.

    tsr'ın tsr olduğu vakitlerde (yani wizards of the coast adlı paragöz şerefsizlerce satın alınmadan önce) fr'ın altın çağını yaşadığı söylenebilir. yıllardır çeşitli geek forumlarında ve convention'larda süregelen saçma çekişmelere mahal vermeden belirtmek isterim ki, time of troubles sonunda tamamen yok olması gereken bu ortam, anlamsızca uzatılmıştır ve daha da sündürüleceği aşikardır. çoğunluğun hemfikir olduğu, her taşın altından bir artifact'in çıkması ya da dragonlance ve benzerleri gibi açıkca bir sadelik içermediği tartışmaları, doğrudur ve fakat fr dediğimiz "medium", başlangıcından bir izdüşüm alınırsa; geneli belirgin çizgilerle ayrılmamış birbirinin içine geçmiş onlarca küçük anlatımın birleşmesinden oluşur. zaten ed'in de başında yapmak istediği şey budur (merak edenler için, kendisinin bazı oyuncularla yaptığı yazışmaları internette bulmak mümkündür) ayrıca bu hikaye zenginliği onu anlaşılmaz derecede karışık değil, dm ve oyuncunun ekseriyetle yararlanabileceği özgül bir araç kılar.

    özetlemek gerekirse, forgotten realms, sevenin de sevmeyenin de ilgiyle takip ettiği, beslendiği bir kaynaktır, sandbox'tır. tadınız tattırınız.

    edit: düzeltmeler.
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap