şükela:  tümü | bugün
3540 entry daha
 • ciddiye alıp bir kritik yapalım.

  -esas kurtlar vadisi müthişti. necati şaşmaz'ın ne kadar bir boktan çaktığı yoksa da, süleyman çakır, laz ziya, halo, kılıç, testere necmi, ömer baba, hüsrev ağa, vanunu, iplikçi nedim vs vs. bunların hepsi tiyatrocuydu. dizi senaryo sağlamlığı dışında müthiş tiradlar da veriyordu. şahin ağanın o hikayelerini kim unutabilir. her şey olağanca realistti. paket paket içilen sigaralar, alkoller, aldatmalar, acımasızca ateş etmeler, uyuşturucular falan filan gerçekten mafya içine girdiğinizi hissediyorsunuz. bir polat alemdar karakteri sanal bir karakterdi ama düşünün göze batmıyordu. star ışığından ziyade, diziyi tamamlayan etmenlerden bir tanesiydi sadece.

  - gelelim kurtlar vadisi pusuya evet bir devrin battığı yere geldik. osman sınav falan zaten önceden ayrıldı bilmem ne derken, konu dallandı budaklandı. 3-4 sezona kadar baronu görüp, ulaaan ne taşşaklı adam diyorduk halbuki bir bok değilmiş. laz ziya falan bir sıkımlık canı varmış lan. ulan önceden tırstığımız tuncay kantarcı bile anca ayakçı olurmuş.

  - pusu, yeni konu yaratacağım diye o kadar eski emanetine küfür etti ki, inanılmaz. 4 tane büyük aile ve maceraya girdik. hadi neyse gene bir yerden çıtır gidiyordu. sonra derin devlet işin içine girdi, hadi onu çözeceğiz derken, iskender büyük çıktı, dedik ne taşşaklı adam, dizi dedi ki bize iskender bir bok değil. hop gladio geldi. aron feller, şamir geldi. iskenderi zor bela temizledi bizimkiler, ersoy ulubey geldi. onu temizleyecekler diye analarından emdikleri süt burunlarından geldi. o öldü, feller öldü, şamir öldü, bu arada diziye pkk'yı da sokmuşlardı zaten. şahmaran gitti, bir nefes alalım dedik, yok amına koyayım nerede? memati öldü, sencer bey çıktı o gitti başkası geldi o gitti başkası o gitti başkası başkası başkası derken artık polat alemdar ingiltere prensine atar gider yapacak hale geldi ve adamda tek gram değişim yok. polat gene bildiğimiz polat.

  - tamam anladık polatı abdullah çatlı, sedat peker kırması bir hale getirmeye çalışıyorsunuz. abdullah çatlı gibi gizli devlet adamı, sedat peker gibi halk içinde gariban babası imajı. arkadaş çatlı dediğiniz adam asala ile devlet tarafından görevlendirildi doğru, asala fransada hava alanı bombalayınca sıçtı. sonra çatlı ve adamları dediğimiz sözde oluşum sikertti diyorlar, o da nereye kadar doğru bilemiyoruz ama bu polat, yahudi konsolosluğu bastı, amerikan üssü bastı, cia ajanı tokatladı, bütün özel timleri gebertti, israil üssü bastı, bombaladı, elini kolunu sallaya sallaya gezdi. ne adammış amk, cia ajanlarını temizliyor, üs basıyor, amerikan askerlerini elit timlerini böcek ezer gibi öldürüyor sonra da kız kulesinde elifle ilgili anılarını tazeliyor tek başına. yuh yani yuh.

  - tabi bazi yazarlar yazmış, ne var hollywood da sürüsüne bereket polat gibi adam var diye. tamam güzel kardeşim var anladık da biz kurtlar vadisini, polatın bazukadan kafasını eğerek kaçtığı için beğenmedik ki. ilk zamanlar yarı kurgu yarı gerçek türkiyenin mafya, devlet ilişkisini objektif anlattığı için sevdik. kurtlar vadisi polat alemdarın cengaverlikleri dizisi değildi ki. polat sadece tamamlayıcı bir etmendi, kurgu karakteriydi. ilk zamanlar nezarethane sahnesini hatırlayın. polat tek bir adamı ne kadar zor dövmüştü. sonralarına bakın malkoçoğlu gibi mübarek on adamı tek öğünde aperatif niyetine götürüyor.

  - diziden buraya kadar beyler.
264 entry daha