şükela:  tümü | bugün
 • amerikayı ilk müslümanlar keşfetti, küba'daki cami konusundan bile daha trajikomik durum.

  (önemli : zaytung haberi değildir.)

  avustralya’dan g-20 dönem başkanlığını 1 aralık 2014'te olacak olan türkiye'nin 7 ana çalışma grubundan en önemlisi yolsuzlukla mücadele çalışma planı.

  "toronto'da 2012 yılında kabul edilen iki yıllık yolsuzlukla mücadele aksiyon planı'nın bu sene avusturalya'daki zirvede sona erecek olması vesilesiyle, geçtiğimiz yıl avusturalya dönem başkanlığında bu plan üzerinde ayrıntılı çalışmalar gerçekleştirildi. sadece planın yenilenmesi değil, her geçen gün daha sofistike yöntemlerle ilerleyen yolsuzluğa karşı sistematik önlemler geliştirilmesi için planın içeriğinin de geliştirilmesine uğraşan avusturalya başkanlığındaki yolsuzlukla mücadele çalışma grubu, çıtayı gerçekten yükseğe koydu.

  sivil toplum ve uzmanlarla yakın diyalog halinde ilerleyen yolsuzlukla mücadele çalışma grubu'nun yoğun çalışmaları sonucu bu plan 2015-2016 yıllarında hayata geçmek üzere g20 ülkeleri tarafından 16 kasım'da açıklanan bildirgeyle kabul edildi. gelecek sene g20 zirvesi'nin lideri ve evsahibi olan türkiye ise planın yürütülmesinden amerika ile birlikte sorumlu olacak. türkiye'nin liderliğinde yürütülecek bu çalışmada, brisbane'de kabul edilen yolsuzlukla mücadele aksiyon planı'nın içinden bazı öncelikli alanların seçilerek bu sene onların tamamlanmaya çalışacağı anlaşılıyor. "

  http://t24.com.tr/…iderligimiz-hayirli-olsun,277397

  başbakan ahmet davutoğlu'nun katıldığı g20 zirivesinde "yolsuzluk ana sorun. tr'nin dönem başkanlığında yolsuzluğa karşı strateji oluşturacağız" demisi de konuya daha da güzellik katmış.

  * "türkiye'nin g20'de yolsuzlukla mücadele dönem başkanı olması" karakter sınırlamasından dolayı başlık yukarıdaki şekilde açılmıştır."

  (bkz: amerika'yı colomb değil müslümanlar keşfetti)
  (bkz: küba'ya camii yakışır diyen cumhurbaşkanı)
15 entry daha