şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
 • çok güzel oyun panpalar mutlaka oynayın. çok acayip bir oyun resmen karakterlerinize bağlanıyorsunuz.
  goy goy ve tanım bitti şimdi dikkat kesilin size oyunu nasıl bitireceğinizi anlatacağım;

  oyunda 2 karakter yeterli arkadaşlar 3. olabilir 4. gereksiz. "karakterlerimi yaşatarak oyunu bitireceğim aq" gazıyla oynayabilirsiniz ama doğru seçim 4 adamdan faydasız olanı gömmek. ben daha hiç gömmedim ama resmen asalak gibi yaşıyor 4. dallama.
  ideal üçlü olarak; kurulumlarda %20 indirim sağlayan marin, 17 slotlu ama yavaş boris (boris yerine marko da kullanılabilir) ve pazarlık ustası katia diyorum. marin ile kurulumları yaparken, boris ile scavange yapacaksınız katia ise guard ve satış işlemlerini yapacak. bu üçlü ve birazcık ta şans ile size karada ölüm yok. şimdi geliyorum oyunu kazanma adımlarına;

  - "aç" 2 gün sonra "çok aç" oluyor. "çok aç" depresyona yol açıyor "aç"ın morale etkisi yok. bu sebeple adamlarınızı ilk defa 3. günde yedirin ve bundan sonra hep tek günlerde yemek verin.
  - balta oyundaki önemli kırılım noktalarından biri. baltayı aldığınızda sadece kendi evinizdeki mobilyaları parçaladığınızda dahi 15-20 arası yakacak elde ediyorsunuz böylece önemli bir süre odunlarınızı yakacağa çevirmenize gerek kalmıyor.
  - asla kitap yakmayın dallamalar bu kitapları okuyarak mutlu oluyorlar. mutlaka adam sayınız kadar kitabınız olsun
  - envanterinizde mutlaka herşeyden 1-2 tane olsun. asla bir malzemenin tamamını satmayın. komşu gelip yardım istediğinde vb. verebilecek birşeyleriniz olsun duruma göre siz vermeyi ya da vermemeyi seçin.
  - oyundaki tek pozitif üretici fare kapanı. en kötü senaryoda 1 yemek verip bir süre sonra 2 yemek alıyorsunuz. evinizde en az 2 tane olmalı.
  - oyunun item bottle neckleri; hırdavat, companent ve electronic parts (kutu, dişli ve lamba). bu ürünleri asla satmayın. high tier ürünlerinizi bunlar karşılığında satabilirsiniz.
  - aşçınız olsa da olmasa da mutlaka ocağınızı ikinci seviyeye çıkarın. 2 günde bir 3 kişilik yemek yapmak demek oyun sonuna kadar yaklaşık 60-75 arası yemek yapılacak demek. ne kadar erken ocağın seviyesini arttırırsanız o kadar karlısınız demektir. aşçı yoksa zaten balta ile beraber ilk hedefiniz kesin bu olsun.
  - alkol iyi satılıyor. alkol için şeker ve su gerekiyor. şeker scavange den geldiği kadar ama suyunuz hırdavata bağlı bu sebeple hırdavat seviyeniz yüksek olsun ki diğer yapılarla beraber bir yandan da su toplayabilin.
  - alkolü bandaj yapabilirseniz fevkaladenin fevkindesiniz demektir
  - sigara bir süre sonra baya pahalı bir şey oluyor, yapın
  - 3 ten az kişi ile ilerliyorsanız mutlaka 2 su kollektörü kurun yoksa hem adamları dinlendirip hem de suyu toplayamıyorsunuz. hatta her halükarda bir süre sonra kollektörü 2 ye çıkarmak lazım
  - herhangi bir rakibin olmadığı bölümlerde yapacağınız hareket şu olmalı: giriş kısmında bulunan ilk "dolab" ı ellemeden geçin. içerden toplayabildiğinizi toplayın sonra bu ilk dolaba gelip hepsini buraya boşaltın. bu şekilde tüm haritayı bu dolaba yığın. böylce bundan sonraki gelişlerinizde çok kolay bir şekilde scavange run ı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.
  - kilitleri açmak için levye kullanın, maymuncuğu ancak scavange run da sessizce yağma yapmanız gerektiği zaman kullanırsınız.
  - bir adet rekreasyon alanı kurun (iki üç sandalye ya da koltuk radyo falan) sigaracılar burda sigarasını tüttürsün kitaplarını okusunlar. gitar bulduysanız biri gitar çalsın radyoda müzik falan çalsın. mutlu olsun piçler
  - sobayı mutlaka 2. seviyeye çıkarın. sakın atlamayın.
  - çok fantastik bir oyun tarzınız yoksa ateşli silahınızı evde bırakın. evi koruyan kullansın.
  - sebzeler iyidir arkadaşlar, buldunuz mu acımayın. aşçı eleman varsa nispeten biraz daha gereksiz oluyor ama her halükarda 2 li yemek daha "cost efficient"
  - benim izlenimime göre negatif etkenler yani "wound" ve "sick", "slight" dahi olsa uyuyarak ya da dinlenerek geçmiyor ya da çok uzun sürede geçiyor. illa ilaç ya da bandaj gerekiyor. geçer diye beklemeyin.

  gerisi size kalmış panpalar takılın

  düzenleme;
  - çok önemli bir şeyi atlamışım bak. geceleri evde bulunan adam kadar silahınız olsun. bıçak levye tabanca vb. sadece guard içn değil evde kalan herkes için. yoksa gece yağmaya geldiklerinde silahsız kalan adamınızın yaralanma şansı oluyor. evde 3 kişi kaldı 1 i uyuyor diğerleri nöbetteyse evinizde 3 silah olmalı. 2 olursa uyuyan adamın yaralanma şansı var. en kötüsünden de olsa adamınız kadar silahınız olsun.
217 entry daha

hesabın var mı? giriş yap