şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • yatacak yeri olmayan insan guruhu. isim babası ahmet altan dır. sol, libaral ve muhafazakar kesimin bazı partiler altında birleşmesi ve destekçi olmasıdır. özellikle 2000 öncesi yaşanan darbelerin etkisi ile asker / dinci parti / bölücü parti karşıtlığında yandaş olmuşlardır. askerin bakış açısının çok sert, taraflı olduğunu düşünen sevgili aydınlarımız ergenekon, balyoz gibi davaların maşası olacak kadar projeye girift olarak katılmış akabinde son kullanma tarihleri geçince köşelerine gecip vah vahlanmaya başlanmışlardır.

    bu cumhuriyete zarar vermesine rağmen kendisine cumhuriyetçi diyen yazar / gazeteci / radyocu / şarkıcı / çizer takımı, entelektüel olamayan, olsa olsa entel dantel olabilen arkadaşları da peşine takmıştır. peşine taktıklarının dışında kalanları ulusalcı olarak yaftalamışlardır.

    kullanma tarihleri geçen bu takımın bir kısmı şu an destek verdiği partiler nedeniyle işsiz, çesitli web gazetelerinde yazmaya devam etmektedir. ve şimdi de aynı güçte destek verdikleri güçleri eleştirmektedirler.

    neden yatacak yerleri olmamaları noktasına gelince; bunlar toplumun okumuş, konularına hakim ve düşünme kapasiteleri geniş olan insanlardır. bazı şarkıcı, modacı kesimi gibi elma şekeri ile kandırıldıklarına asla inandıramazsınız.
1 entry daha