şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
 • eşim de ben de çalışıyoruz. çalışma saatlerimiz birbirine yakın. o akşam 6da çıkıp 6.15te evdeyken, ben 5.30da çıkıp 7.30da evde oluyorum. giriş kısmına bunu yazdım ki empati kurabilesiniz.

  akşam geldiğinde maksimum 1buçuk saatte yemek hazırlaması lazım her defasında( annemin ve kaynanamın evleri çok yakın olduğu için, ara sıra yemeğe çağırıyorlar. o günler biraz daha rahat tabi) gelir yemeği yapar, ben de sofrayı kurmaya yardım ederim. bitince beraber toplarız, o bulaşık yıkamaya gider. işlerini bitirir, akşam 9-10 gibi ya çay ya meyve yeriz, onu hazırlar bitince bulaşıklarını yıkar. bi sonraki gün dolma minvali uzun sürecek bi yemek yapacaksa onun başlangıcını yaparki bi sonraki gün yetişsin yemek.

  yeni evli olduğumuz için, cumartesileri de aynı saatlerde talebe bağlı olarak mesai yapıyoruz, borçlar çabuk kapansın diye. yine aynı terane kısacası.

  haftada bir, beyazlar ve renkliler yıkanır. o makineye doldurur ben bitince asarım. yine haftada bir ev temizlenir, o siler ben elektrik süpürgesiyle çekerim evi.

  ev yeni, camları daha silmedik, ona da yardım ederim gerekirse. çöplero hep ben attım, o iş bana zimmetli ;)

  sabahları yatağı beraber toplarız, çarşafları yastıkları zamanı gelince beraber değiştiririz. ütüye dokunmam, bilmiyorum çünkü.

  kısacası, aynı şartlarda ve müşterek bir hayat yaşıyor ve ikimizde çalışıyor, yoruluyorsak eğer; süpürgede yapar, cam da siler, bulaşık da yıkarım gerekirse.( öğrenciyken yapmadınız sanki aq.)

  bunu yaparken gocunmam, siz de gocunmayın. eşinize, annenize yardım edin. o zaman anlarsınız işte kıymetlerini..
3645 entry daha