şükela:  tümü | bugün
191 entry daha
 • erkeklerin kadınlardan fersah fersah geride olduğu cinsel haz.

  kadınlarda orgazm iki yoldan olur: klitoral ve vajinal. klitoral orgazm klitoris'in uyarılması sonucu, vajinal orgazm ise g noktası'nın uyarılması sonucu gerçekleşir. klitoral orgazm ulaşılması daha zor olsa da daha yoğun yaşanır. vajinal orgazm ise daha kolay ve daha sık yaşanabiliyor olmasıyla bu açığı kapatır. kadınların pek azı squirting olarak bilinen doğa olayını, yani boşalarak orgazmı yaşayabilir.

  erkek ise iki yoldan orgazma ulaşır: penisin uyarılması ve prostatın uyarılması. prostatın uyarılması yoluyla elde edilecek orgazm, anüse girişi gerektirdiği ve bu eylemin erkekliğe sığmayacağı düşüncesi yüzünden erkeklerin çok küçük bir yüzdesi tarafından tecrübe edilir. erkeğin orgazmı ekseriyetle boşalma eylemi ile aynı anda gerçekleşir ve bu yüzden bu ikisinin aynı anlama geldiği düşünülür.

  kadının iki, erkeğin teoride iki pratikte bir yoldan orgazma ulaşma seçeneği olması zannederim erkek ile kadın arasındaki en büyük farklardan ve sorunlardan biridir. erkeğin elinde bir tek penisi vardır ve boşaldığında yorgun düşecek ve penisinin tekrar erekte olabilecek duruma gelmesi için bekleyecektir ve bekletecektir. erkek için orgazm boşalmaktır ve ne kadar geç boşalınırsa o kadar iyidir. biyolojik olarak sevişmek için programlanmış bir cinsin sevişirken haftanın maçlarını, politika vs düşünmek zorunda bırakılmış olması ironi değil de nedir.

  cinsel beraberlik sırasında kadın hem klitoral hem de vajinal yoldan orgazma ulaşabilir. aynı şekilde erkek de hem kuru orgazm (boşalmadan) hem de ıslak orgazm (boşalarak) olabilir. bunu başarabilmesi için erkeğin önünde tek bir engel vardır o da boşalma sonucu penisin erekte halini terketmeye meyilli olması. bu yüzden çoklu orgazm yaşayabilen erkeklerin önemli bir kısmı en son orgazmı boşalarak yaşar.

  öte yandan kadın arka arkaya orgazmı yaşayabileceği gibi bu özelliğe erkekten çok daha kolay sahip olur. üstelik kadın yeni biten birleşme sonrası yenisine hazırdır. erkeğin penisinin keyfi beklenir. erkeğin orgazm konusunda kadın ile denk olabilmesi için orgazm ile boşalmanın farkını öğrenmesi ve boşalmadan orgazm olabilmeyi keşfetmesi gerekir.

  orgazm cinsel bir hazdır. fakat arka arkaya elde edilen orgazmlar ile, cinsel hazdan tüm vücudu kaplayan ve full body orgasm ya da expanded orgasm olarak bilinen mental orgazma dönüşür. beynin kimyası değişir ve kimi durumlarda bunun etkisi az da olsa saatler sonra bile farkedilebilir.
137 entry daha