şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
  • the north face di columbiaydı jack wolfksin gibi markaların prim yaptığı istanbul gibi yerde kesinlikle alınmamalıdır şöyleki; 9 sene evvel istanbuldan aldığım kaz tüyü montu o dönem saraybosnada geçirdiğim kış günlerinde -25 -30 gibi soğuklarda senelerce inanılmaz rahat ettirdi. yaşayanlar bilir bazen fırtına tipiden soğuktan tramway otobüsler hiç birşey çalışmaz öyle günlerde ılıcadan cengic vila ya okula yürürdük (7 km) okul çıkışı bu sefer başçarşıya yürür idik (5 km) hele bir dönem trebevic dağının eteğinde trebevicka da otururken inanılmaz işe yaradı çünkü o yokuştan taksiler çıkamıyor, çıkmak istemiyordu kar ve buz sebebi ile. kayak, trekking, tırmanış için gittiğim igman, bjelasnica, trebevic, jahorina, vlasic, maglic, cvrsnica dağlarında hiç pişman etmemiştir.

    neyse efenim o balkan soğuğu günlerinin ardından dönülen istanbul'da senelerdir dolapta duruyor arada bir giyeyim diyorum fakat bu gün gibi -5 leri gördüğümüz günlerde sadece gömlek ile bile giyince sıcaktan pişman ediyor biraz hareket edince ter içinde bırakıyor. ha daha ince bir mont alırsınız ama oda dediğim gibi prim yapan markaların yanında kıymetini anlamazlar nitekim hepsinin yeri ayrı.

    benzer durum yine uzun süre kullanıp memnun kaldığım (bkz: scarpa) ve (bkz: meindl) içinde geçerli, çok kaliteli ürünleri var eğer sizde soğuktan korunayım sağlamda olsun lakin kızılay dağıtmış gibi her yerde ve herkeste olan aşırı pahalı ürünlerden uzak durayım diyorsanız daha nice nice güzel markalar var.
29 entry daha