şükela:  tümü | bugün
567 entry daha
 • 149 dakikalık, 2014 yapımı film.

  "extreme bitching"

  konu; tüm varoluş amacını, hırsını ilişkisine ve evliliğine vermiş bir dişinin mücadelesi gibi görünse de ; tamamen bu düzleme oturtmak yanlış olacaktır keza amy'nin yaşadığı psikopati de naifçe sunulmuş. aslında yapımın en büyük başarısı da burada gizli olabilir; çiftlerden hangisinin ne oranda haklı ya da haksız olduğuna bir hayli kafa yoruyorsunuz izlerken ve bu; seyir zevkini, heyecanını bir hayli körüklüyor.

  oyunculuklarda ise 2 oscarlı(!) iflah olmaz kalas ben afflecki biraz daha yontulmuş ve başarılı görüyoruz, biraz da canlandırdığı karakterin yapısının katkısı ile. rosamund pike ise amy rolünde olukça iyiydi; lakin filmin başında bu kadar naif duran karakterimiz sonlara doğru biraz aşırıya kaçıyor gibi "donuk psikopat" tavırlarında. yan rollerde neil patrick harris ve tyler perry de eksiksizdi.

  güzel anlatılmış, oynanmış ve çekilmiş, kudretli, kesinlikle bir an bile sıkmayan bir drama arayanlar kesinlikle kaçırmamalı. "evlilik" olgusuna çok değişik bir açıdan bakmaca mı deseydik acaba?

  8 / 10.

  her eve imdb
488 entry daha