şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • sc2006/11 modelini 2 kere kullandım, 2. kullanımın üstünden 2 hafta geçmek üzere ve şu anda bacaklarımın en az yarısında tüy çıkmadı ya da çıkıp döküldü. hatta kalanların çoğunu da kaçırmışım heralde çünkü böyle belli bir patern halinde kalmış. koltuk altının da heralde %25'i falan çıkmadı. yani görünen o ki işe yarıyor. (ortalama türk kadınında jiletledikten 1 gün sonra o tüyler geri çıkar.)

  bacaklarda ve koltuk altında en yüksek ayarda bile hiç acı yaratmıyor. bikinide biraz acıtıyor ama ayarı acıtmayan bir seviyeye düşürme imkanımız var.

  kesin çözüm değil, uyutuyor, diyenlere gülmek istiyorum çünkü "bittikten sonra" 2 ayda falan bunu uygulamak gerekiyorsa ve uygulandığı sürece o tüyler çıkmıyorsa bu şu anki lazerlerin çoğundan iyi demektir çünkü makineyi aldıktan sonra yıllarca kullanabilirsiniz; inanılmaz paralar dökülmüş "başarılı" epilasyonlardan bir kaç yıl sonra çoğu arkadaşımda o tüyler tekrar çıkmaya başladı ama tekrar kurtulmaları için o parayı tekrar dökmeleri lazım. ayrıca dizi izlerken kendi kendine tüylerinden kurtulmak hiç de sıkıcı değil.

  ağda niyetine kullanılabilir denmiş, benim ağda konusunda en sevmediğim şey tüylerin uzamasını beklemek yani bir süre kıllı gezmek. bu aleti kullandığınızda zaten tüyler bir süre sonra çıkmıyor ama çıktığında bile seanslar arasında jiletleyebilirsiniz çıkanları, kıllı gezmek zorunda değilsiniz kesinlikle.

  edit: 2 haftalık aralıklarla 5 kullanım sonrası max seviyede (5. seviye) kullandığım bölgelerdeki tüylerin %90'ı, 3. seviyede kullandığım bölgelerdeki tüylerin yaklaşık yarısı yok oldu. çok başarılı.

  edit2: bunlar seanslar arası çıkmama oranları. bırakır bi daha hiç yapmazsanız ne kadarı geri çıkar bilemem. ama yani bi kaç ayda bi koruma amaçlı yapmak çok da sorun olmasa gerek. dediğim gibi zaten tekrar yapmak için çıkmasını falan beklemenize gerek yok, düzenli kullandıktan sonra bir ay içinde neredeyse hiçbişi çıkmıcak zaten, tekrar yapmadan önce. yani "kıllı" gezdiğiniz bi dönem yok
71 entry daha