şükela:  tümü | bugün
 • "kendi kalenize gol atarak maç kazanabilir misiniz?" sorusunun cevabı olan 1994 karayipler kupası eleme grubu maçı.

  kupanın kurallarına göre bir maç berabere biterse uzatmaya gider , uzatmada atılan gol altın goldür ve 2 gol değerindedir. grubu lider bitiren takım karayipler kupasına katılma hakkı elde edecektir.

  grupta barbados , grenada ve porto riko mücadele eder. ilk 2 maçta grenada porto riko'yu 2-0 , porto riko da barbados'u 1-0 yener. grenada 3 puan ve +2 averajla liderdir , barbados ise 0 puan ve -1 averajla son sıradadır. barbados grenada'yı 2 farkla yendiği takdirde grubu lider bitirecektir.

  maça barbados fırtına gibi başlar ve 2-0 öne geçer. grenada 83. dakikada durumu 2-1 yapar. kalan az bir zamanda 3. golü atamayacaklarının farkına varan barbadoslu defans oyuncusu 87. dakikada topu kendi kalesine atıp durumu 2-2 yapar. işte herşey bu golle başlar.

  kalan sürede izleyiciler futbol tarihinin en garip savunmalarından birine tanıklık eder. barbadoslu oyuncular skoru korumak adına hem grenada'nın gol atmaması için kendi kalesini savunur hem de grenada'nın kendi kalesine gol atıp maçı 3-2 barbados lehine getirmemesi için (barbados'un 3-2'lik galibiyeti grenada'yı lider yapıyordu) grenada kalesini savunur. maçı 2 kaleyi de savunan sistemiyle uzatmaya götürmeyi başaran barbadoslu oyuncular uzatmada bir gol daha bulup 2 gol değerindeki bu golle maçı 4-2 kazanır , grubu 3 puan ve +1 averajla lider bitirir ve adlarını karayip kupası finallerine yazdırır. grenada ise 3 puan ve 0 averajla turnuvaya veda eder.

  grenada teknik direktörü maç sonunda kuralların saçmalığından yakınmış ve "oyuncularım hangi kaleye atak yapacaklarını şaşırdılar çünkü 2 kaleyi de aynı takım savunuyordu" demiştir.

  barbados nisan ayında trinidad&tobago'da düzenlenen ve ev sahibinin şampiyon olduğu 4 takımlı turnuvayı üçüncü tamamlar.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap