şükela:  tümü | bugün
15 entry daha
  • hiç şaşırmadığım olay.

    kimse kusura bakmasın, tamam doktorlar çok ağır koşullarda çalışıyorlar, onlar her gün hastalar arasındalar, bunlar onların rutini, vs.

    ama bu konuda çok doluyum. babam son 48 saatini, ankara'nın en teşekküllü hastanelerinden birinde yoğun bakımda geçirdi. gece yoğun bakıma kedi girdi abi! evet kedi, yatakların arasında dolanıyordu, annemle görevlilere söylediğimizde, "o buranın müdavimidir" cevabını aldık. çığlık çığlığa bağırsan kaç yazar.

    ondan önce de gündüz, hasta yakını olarak hastayı sedyeye kaldırmalısınız dediklerinde çıldırmıştım, işte sağlık bakanlığı'nın her türlü hattını arayıp delirdiğim an o andır. bilinci kapalı babamı annemle ikimizin kaldırması imkansızdı çünkü. hala tüylerim ürperiyor orada gebeş gebeş oturan görevlileri düşündükçe.

    kimse kusura bakmasın, insan hayatının ülkedeki değerini anlamak için hastanelerde hastaya olan davranışlara bakmak yeterli. kök nedeni doktorların ve diğer sağlık personelinin olumsuz şartları olabilir, beni hasta yakını olarak hiç ilgilendirmiyor. bizim şartlarımız da mükemmel değil, ama olanın en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
153 entry daha