şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • yurtdışından memlekete yeni döndüğüm zamanlar yeni taşınacağım evde tadilat işleri var, armut.com iyiymiş yaa dedim saf saf, hizmet talebinde bulundum. teklifleri aldım, değerlendirdim, birisinde karar kıldım. teklifi veren kişiyle tanıştık konuştuk. oldukça işinin ehli izlenimi verdi anlaştık. paranın yarısını peşin verdim. 5 gün yoğun çalıştı, bitmeyen işi yargılamak istemedim ben de. son anda hadi bir gün daha uzadı işleri, taşınmayı erteledim. sonraki gün gece yarısı aradı; iş bitti evden çıkıyoruz yarın gelin görün paramın geri kalanını yatırın dedi. sabah eşyalar taşınmadan önden gittim kiii işlerin sadece yarısı yapılmış, yapılanlar da kesinlikle ustalıktan eser yok. 3 odanın yerler ahşap parke cila işi vardı, bu kadar mı kötü olur, bildiğin oyma kakma işi yapılmış, cila bulaşık gibi duruyor. ah keşke hiç dokunmasaymış, eskisinden kötü durumda. salonun duvarları boyanacaktı, dalgalı dalgalı bazı yerlerde tavanda da boya var bazı yerlerde duvarda yok. neyse, öyle bi sinir bozukluğu, bak yazarken bile tepem attı yine.
  arayıp parasının kalan yarısını istedi bi de, hala ne yüzle arayıp para istebiliyor şaştım kaldım... haftalarca aradı, rahatsız etti, nası sinir harbi.. temizlikçiler varmışmış bari onların parasını verseymişim, temizlikçiler bende parasını bırakmazmışmış (temizlikçi de kendi karısı he önceki gün kardeşim eve uğradığında görmüş).. tehditler havada uçuşuyor ve adam evimin adresini biliyor sonuçta belli ki akli dengesi yerinde değil ve/veya dolandırıcının teki. hayatımda bu kadar sinirlenip üzülmemiştim herhalde, aylarca huzurumdan oldum. sonuçta, temizlikçilerin(!) parasını da verdim, kurtuldum.
  bu dönemde armut.com'a şikayetimi ilettim tabii ki, ilgilendiler yani ama hiç bir şey de yapmadılar yapamadılar ancak hala arıyor rahatsız ediyor mu diye sordular ve yeni bir usta gönderdiler, o da eve baktı, işlerin yapılmadığını onayladı, yapmak için de yüklü bir fiyat çıkardı üstelik. telafisi yok.
  adamı siteden çıkartmışlar, ama onun gibi nicelerinin hala sitede olmadığını ya da başka bir kullanıcı adıyla yine kayıt olmadığını nereden bileceksin.

  yani diyeceğim o ki; fikir güzel ama verilen hizmete kefil olamayacaksa böyle bir iş modeline soyunmamalı armut.com. bu memlektte bu kadar kısa yoldan köşeyi dönmeye meraklı üç kaatçı varken, öyle armut piş ağzıma düş durumları zor canım yaa..

  haa yine de illa ben armut.com kullanıcam diyenler var ise; usta seçerken kesinlikle bol referanslı iyi yorumlu olanları seçin, ayrıca ödemeler ve yazılı sözleşme konularında son derece dikkatli davranın.
502 entry daha