şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • bugün yaptığım eğlenceli aktivite. hayatımda ilk defa skype kullandım, onu da işin ucunda para var diye kullandım. yoksa sağlam inatçıydım, kullanmazdım da, kullandım işte. skype'ta tek akradaşım var şu an, o da ik'cı bir kadın. eğer canını sıkmadıysam ve beni engellemediyse arasıra arayıp kafasını şişirmelik kadın arkadaş kazandım resmen. mühendislik fakültesi çıkışlıyım, bu bir ödül falan olmalı benim için.

    dünyanın sayılı rahatlıklarından olabilir. siyah ceketin içine düğmeleri sıkıntılı bir gömlek, altına babamın lacivert bol kumaş pantolonu ve oturdum masaya. ayağa bir kez kalksam düşebilirdi o pantolon, allahtan kalkmadım. sırf psikolojik hazırlık olsun diye giydim. şort üzeri ceketi de denedim başta, o olmadı çok, eğreti durdu. kesimi bana uygun pantolon da kırışıktı, onunla bir mülakata girmek sağlam motivasyon emici olurdu gibi geldi. en sevdiğim kravatımı taktım, altta çorap yok tabi. kamerayı odamdaki tabloyu görecek, ama tam da gördürmeyecek şekilde ayarladım. kafamı tablonun önüne koydum; tablonun kenarları göründü sadece. kadın bir tablo olduğunu görsün, ama içeriğini göremeyip merak etsin, gerekirse sorsun da ordan yürüyeyim diye düşündüm. kısmi gizem yaratma telaşları. yarım saatlik süreç sonunda bunun gibi birsürü şey daha boşa gitti de böyle cinlikler kovalayıp beyni oyalamak güzel bir şey bence. beyin en işler halini alıyor ve o süreçte tüm sorulara seri cevaplar verebiliyor.

    firmanın mülakat tarihini bilerek ayın başına ayarlaması zaten kıyaktı, akk ibneliğinin acısını bu kez çekmedim de, süreçte internet hızının ilginç bir şekilde seri hızlı olması gözlerden kaçmadı. görüşme resmen sağ salim tamamlandı. tüm konuşulacaklar konuşuldu; tüm susulacaklar susuld... ttnet o kadar sorunsuzdu ki ilk defa içine girdikleri bir işte sıkıntı çıkması durumunda kendilerine sövemeyeceğim. modem değil de baz istasyonuydu mübarek.

    özetle alengirli bir görüşme şekli. teknolji kaynaklı her şeyi sağlama alın ve yardırın. gerçeğinden farkı yok. dışarıda yaptıklarının aynısını evde kendiniz yapabiliyorsunuz.
59 entry daha