şükela:  tümü | bugün
48 entry daha
 • yetenek ve karizma konusunda aşmış, tiyatro kökenli oyuncu. boondock saints'teki performansı en iyi örneklerden biri bence.

  --- spoiler ---

  hele ki, sonlara doğru o evdeki, 6 tane silahı olan sakallı adamla çatıştıkları sahnedeki performansı ve en sonunda gaza gelip havaya ateş açması, o oyunculuk..hayran hayran kahkahalar attırmıştır. adam tek başına tiyatro sahnesinde oyun oynuyo sanki

  --- spoiler ---

  böyle sahnelerde kesinlikle kendinden bir şeyler kattığından, doğaçlama bir şeyler eklediğinden eminim. filmlerdeki bu tarz oyunculukları izledikten sonra, bu insanlar onca set çalışanının, yönetmenin, diğer oyuncuların önünde nasıl bu kadar konsantre oluyo, bu kadar kendini kaptırıp? heralde trans gibi bişey bu, kopuyo ortamdan...gibi şeyler düşünüyorum.

  bir filmde willem defoe abimiz varsa, o film güzeldir illa ki. çok bakıp incelemeden izlemeye başladığım filmde, en başta "and willem defoe" (büyük oyuncu olduğu için genelde sonda yazıyolla ismini) yazısını görürsem neşem, keyfim onbinmilyon katına çıkıverir bir anda.

  pek severim. çok severim. respect.
22 entry daha