şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • unutmadan yeni meyhaneleri ekleyelim;

  bucasporu sevenler derneği rest.: ben lokal diyordum ama giriş için üyelik vb. gerekmiyor. eski buca stadının olduğu çevik bir meydanına bakan rahat bir mekan. meze seçeneği bol balık&et ara sıcakta da ana yemekte de var. gerçi ben bir mekan ikisini de yaptımı biraz kıllanıyorum ama balıklar ve kalamar fena görünmüyordu (yan masalarda) biz iki kişi gidip 3 meze 2 ara sıcakla bir 50'lik içtik. maalesef fiyatını söyleyemeyeceğim çünkü arkadaşın ısmarlama sırasıydı. yediğimiz her şey ortalama üstüydü mezelerdeki zeytinyağı özellikle lezzetliydi.

  hisar balıkçısı: çankaya'da topçunun olduğu sokakta (kazım dirik caddesi'ymiş). balığı gerçekten biliyorlar, mezeler, servis çok iyi ama 3 kişi 70'lik 3 meze, 2 ara sıcak, meyve 250 lira gibi bir hesap geldi ki fiyatı yüksek. fiyat performans olarak kötü diyemem ama iyi de değil. pahalı ama kaliteli balık mekanı tanımına uyar. (pahalı derken deniz restoran klasmanında değil tabi)

  hayyam : daha önce de gittiğimiz mekana bir arkadaşı götürmek için bir kez daha gittik. halen tam bir tek tekçi mekanı. tek kişi her işi yapıyor. müdavimler belli. ortam sıcak, servis çok profesyonelce değil ama samimi. 3 kişi çok vaktimiz yoktu birer parça peynir, ortaya domates salatalık söğüş (biz söyleyince sırayla keserek getirdiğinden klasik söğüş tabağı gibi gelmedi) arnavut ciğeri, yoğurtlu patlıcan, fava, bir porsiyon köfte, bir porsiyon böbrek (sırayla söyleyerek paylaştık, daha güzel oluyor) 50'lik rakı içip 2 saatte kalktık 120 lira hesp geldi ki son derece uygun. akşam iş çıkışı gidenlere iki yandaki fatih kebapta (izmir'in en iyilerinden!) bir adana yedikten sonra mekana gidip meze+böbrek'i tavsiye ederim.

  doğan ustanın yeri: bostanlı cami'nin arkasında küçük bir mekan ama randevu gerekli biz salı günü gittik arkadaş sağolun önceden aramış. mekan tıka basa doldu. 3 kişi 50'lik rakı, iki meze, şevketi bostanlı kalamar,karides ve balık kokoreç, meyve/helva karışık tabak 165 tl tuttu. çok arka arkaya denk geldiği için genelde adam başı 17.5 civarında içtik ana yemekleri de pas geçince/az tutunca hep ekonomik denk geldi. yediğimiz her şey çok lezzetliydi. şevket'li kalamar/karides çok iyidi, balık kokoreç'te balık ölüyor ama diğer tabakların yanına acı/yağlılık olarak güzel dengeledi, peynirli baharatlı bir mezeleri var, adını öğrenmemiş olmanın ayıbı bana yeter. rakı-balık mekanına göre fiyatı çok iyi, lezzet çok çok iyi. mekan dolunca biraz gürültülü ama rahatsız edici bir ortam yoktu, yine de biraz kafa şişiriyor elbet.

  son olarak bir seyahat nedeniyle geçen ay iki kere de ankara'da içme şansım oldu elbette iki mekanla tüm ankara'yı çözdüğüm iddiasında değilim ama ben izmir'in gözünü seveyim. ankara istanbul için de haksızlık ettiğimi düşünenler varsa bir zahmet mekanları paylaşsınlar da adam gibi yerlere gidelim.
14 entry daha