şükela:  tümü | bugün
144 entry daha
  • anlamadığım bir konu var. şimdi diyorlar ki cennette ne istersek olacakmış. istediğimiz hiçbir şey geri çevrilmeyecekmiş. ben de çocukken inşallah cennete giderim de bolbol jelibon yerim derdim. çünkü öyle bir hakkım olacaktı. isteyen jelibon yiyecek, isteyen hurilerle seviyeli sohbetler edecekti.

    ama büyüdükçe umutsuzluğa kapılmaya başladım. hiçbir dini kaynak jelibondan bahsetmiyor. hepsi hurilerden bahsediyor. cennette her erkeğe 100 huri verilecek deniyor. yeterli huri mi yok anlamadım. niye bu limit? 101.yi alamayacak mıyız? alamayacaksak niye cennette herkes istediğinden istediği kadar alacak deniyor? bu huriler hepsi aynı mı olacak? aynı olmayacaksa beğenmediğimizi değiştirme hakkımız var mı? aynı olacaksa 100 taneye ne gerek var?

    diyelim ki açık büfe değil de tabldot sistem var. o zaman 99 huri + 1 koli jelibon alabilir miyim? yoksa jelibon hiç mi yok?

    huriyi geç, bana göre jelibon (haribo'ya da okeyim) daha önemli. burdan cevap alamazsam nihat hatipoğlu hocama soracağım inşallah.
    ?
1 entry daha