şükela:  tümü | bugün
75 entry daha
  • ilk sezonundan beri izlediğim ve nerede ödül hepsini toplayan the big bang theory'yi her bağlamda ters tutup düz gömecek kıvamda bir dizidir. dizi, film gibi işlerde son derece fazla şekilde popüler olanı övüp diğerlerini yerme gibi bir durum var. ancak şunu görüyorum ki bu olay bizde abd veya avrupa toplumuna göre oldukça yüksek seviyede. beğendiğimiz filme, diziye, kitaba toz kondurmayı sevmiyor, beğenmediğimizi ise yerin dibine görmekten beis etmiyoruz.

    iddia ediyorum ki şu anda popüler olan her komedi dizisinden, özellikle de ödüllere doymayan modern family, the big bang theory gibi dizilerden en az beş gömlek üstün bir dizi. ilk çıktığı günden beri anında indiriyor, altyazı çıkmasını bekleyemeyip ingilizce izliyorum. espriler ince, karakterler tamamiyle dolu ve hiç sırıtmıyor, absürtlükler o derece güzel harmanlanıyor ki insan farklılıkların zenginliğini yakalayabiliyor. bir komediyi komedi yapan esas unsur olan karakterler kesinlikle birebir orijinal ve hepsi birbirinden enerjiyi taşıyor. en uyuşuk olan scully ve hitchcock bile göze batmadan bir şeyler katıyor diziye. jake esas karakter gibi görünebilir ama ben en çok boyle ve gina ikilisinin manyaklıklarına bayılıyorum. daha önceden scrubs izlemiş ve oldukça sevmiş birisi oalrak bu tarz komedi-iş dizileri beni oldukça hoşnut ediyor diyebilirim.

    farklı ve zeka ile işlenmiş bir komedi istiyorsanız oturup izleyin, hiçbir şey kaybetmezsiniz. ancak arkasından ne zaman güleceğinizi bile belirttikleri tırt sitcomlara gömülmek isterseniz taa abd'ye kadar gitmenize de lüzum yok; yerli kanallar onlarla odlu zaten.
629 entry daha