şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • çok yerinde bir başlık.

  üzülerek söylüyorum ki artık bu gibi durumlar ( cinayetler-tecavüzler ) sosyal medya için artık bir malzeme yuvası haline gelmiş. herkes duyarlı, herkes kin kusuyor, herkes bu olaylardan bıkmış ve çözüm istiyor acınaklı acınaklı entryler giriliyor, facebooktan twitterden herkes içini döküyor bak ben de duyarlıyım dercesine.
  bu gibi durumların gerçeğinizi yansıtmadığınızı farkedilmiyor gibi haa ???

  olay şundan ibaret, tecavüze teşebbüs var, karşı konulunca da ölüm gerçekleşmiş sonra ceset yakılmış. cesetle cinsel ilişki var mı bilinmiyor yada adli tıptan rapor bekleniyor bilmiyorum. bu tip olaylar hergün binlerce kez oluyor. aaaa pardon bu bardağı taşıran son damlaydı dimi ?? bir bilimsel araştırmayla olaya bakalım. çinde erkek bir maymun kafese kapatılıyor. kafesteki erkek mayuna sürekli dişi maymun kokusu veriliyor. bu süreç 3 ay kadar sürüyor ( maymun artık kudurma derecesinde). sonra kafesteki erkek maymunun yanına ölü bir dişi maymun konuluyor. bu erkek maymun ne yapıyor biliyor musunuz ?? dişi maymunu alıyor kendi yattığı yere bu maymunu taşıyor ve üstünü örtüyor ve dişi maymuna hiç bir şekilde cinsel olarak yaklaşmıyor, onun cesedine sahip çıkıyor. peki günümüzde düşündüğümüzde aklınıza ne geliyor ?? muhtemelen insanların ( kadın veya erkek) ölüyle cinsel münasebet olayını getiriyor. bunun pornosu bile var. ölü ile sex.. woawwwwwwwwww çok erotik. yukardaki maymunun yerinde bir insan olsaydı yüzde 10 luk bir kesim o ölü insan ile cinsel ilişkiye girerdi( kadın veya erkek). bunu şimdi söyleyince o duyarlı arkadaşlar lanet olsun yhaa insanlara puff sizden iğreniyorummmm modunda takılacaksanız tabi kide.

  olaya tepkilere bir bakalım. hani şu duyarlı vatandaşların tepkilerine.
  ( kişiler isimler uydurma)

  ahmet: asalım abi ya ne bu hergün yeter artık ya.

  hilmi : ulan ne piç insanlar var ya. bu içeri girince öldürürler bunu kesin. öldürsünlerde zaten mına koim.

  selma : öldüren erkek , cenazesini kılan erkek, defolun artık yhaaa.

  ayşe : ya uff ya yeter artık canmıza tak etti bizde erkek pipisi mi keselim artık ??? haa soruyorum size bizde öyle mi yapalım yhaaaa.

  yukaridaki tepkilere baktığımızda duyarlı vatandaşlarımızın içinden maaşallah nur aktığını sevgi pütürcüğü olduğunu direk anlayabiliyoruz. ulan senin hiç bir farkın yok ki vahşi yaratık seni. yine bu duyarlı takınan insanların diğer insanlarla iletişimine baktığımızda da herşeyi açıkça anlayabiliyoruz aslında. özgüven adı altında sürekli diğer insanları aşağılamalar, kendisine soru sorulmadan kendinden bahseder, iletişim 10 dakika sürmüşse 9 dakikası kendisi konuşur içindeki heyecanı ancak bu şekilde bastırır.

  bazı kesimler de çıkmış erkeklere suç atıyor. cenazeyi erkeklere taşıtmayız gibi bir tavır içine giriyorlar.

  -bu hareketi nerede yapıyorlar ?? cenaze evinde.
  - niye yapıyorlar ? suçun faili erkekmiş.
  - peki amaçları ney? özgeye sahip çıkıyorlarmış.

  kardeşim bak sen artık duygularını yitirmişsin. senin gözün kapanmış artık. sen oraya özge için mi gittin ? , kendini rahatlatmak için mi ? kendi davana adam kazandırmak için mi ? git davanı nasıl ve nerede savunacaksan savun kendini ifade et ama " bu tip olaylarıda bunlar için kullanma" .
  kızın ailesine ne diye, doğru düzgün bir defnedilemedi bile benim meleğim kavgalar çıktı diye düşündüreceksin. ne diye o acının üstüne birde bunları yapıyorsun sen ? o sentetikleri , doğum kontrol hapları diye size yutturulan maddeleri kullana kullana artık sen de bir zombi olmuşsun sen artık daha vahşisin arkadaş. sorun bu mu ?? hayır değil. bir de bu yapılanla övünenler var.

  bir tane de bakan çıkmış diyor ki , bence idam cezası gelmeli.. peh peh peh. ulan anlamıyor musunuz işte siz bu isteklerinizle dileklerinizle bu suçu işleyen kişilerden bir farkınız kalmıyor. şiddete şiddetle nerede çözüm getirilimiş ki sen getireceksin. idam cezasının haklılığını, devletin sadece vatandaşını düşündürdüğü muhabbetlerini bırakın. bu laflarla siz sadece bu duyarlı geçinen insanları kandırırsınız.

  işlenen tüm tipikliklere ( suçlara) baktığımızda kişiyi kaçırma, öldürme, tecavüze teşebbüs, işkence vs vs vs diye daha uzar. önemli olan burada normal bir insanın bunun yapmadığı yahut yapamayacağı( söz konusu kişinin gerçekten çok ağır problemleri olduğu bariz ) . tüm bunlar bir delinin eseri. bu deliyi de yaratan ise sizsiniz. yani bu duyarlı takınan evlatlar. bu kişi sizin aranızdan ( toplumdan) çıktı bunu bastırmaya çalışmayın artık. toplumun yüzde onuda bu şekilde.

  bir tanede baro çıkmış diyor ki neymiş biz söz konusu kişiye müdafii vermeyeceğiz.. ulan anayasada tanınan bir hakkı sen nasıl vermezsin ?? sen kimsin la ? eline her yetkiyi alan niye böyle oluyor arkadaş ? böyle yaparsan bu tarz olaylarla da sürekli karşılaşırız. bu tip ruh sağlığı yerinde olmayan insanı sen niye ötekeleştiriyorsun ?? şu an avukatlık için ruhsatım yok, olsaydı faili tanımamama rağmen şehri değiştirip bu kişinin direk müdafiliğini herhangi bir talep olmaksızın üstlenirdim. duyarlılılık duyarlılılk diyip millete hava atma yeri değil burası. kendini bu şekilde mi rahatlatıyorsun yani sayın baro ?? aa bakın baroda çok duyarlı dimi ?? soruyorum size sayın baro, bu kanıya nasıl vardınız ? hani yargılama(hüküm) olmadan herkes suçsuzdur karinesi ? bu kişiyi toplum adına yargılama görevini hangi mahkeme verdi size ?

  herneyse duyarlılık mı gösterceksin ?? ilk önce kardeşim facebooktan twitterdan acınaklı acınaklı şeyler yazmayacaksın. ikinci olarak alacaksın eline çiçeği özgenin mezarını sonrada ailesini ziyaret edeceksin. teyzem elini öpmeye geldik diyip sıkı sıkı sarılacaksın 2 dakika. hiç konuşmayacaksın. sonra da, onun yerine dolduramasakta artık sen de beni kızın olarak oğlun olarak bil diyeceksin ve onların acısını bi nebze üstüne alacaksın. o ailenin acısı entry girerek, facebookta fotoğraf paylaşarak gideremezsin. elimizden bu geliyoooo yağğğğ zırvalarını da bırak. sonra kardeşim alacaksın eline 3-5 paket sigarayı sigarayı , kolayı, çerezi doğru ruh hastalıkları hastanesine gideceksin. hiç tanımadığın o insanlarla oturup iki sohbet edeceksin dertlerini dinleyeceksin. çıkarkende ismimi unutacaksın ama seni seviyorum dostum lan diyip ayrılacaksın. . oradaki kişiler içsel anlamda neler yaşıyor sen hiç biliyor musun??? aaaaa pardon siz twitterda duyarlılık göstermekle meşguldunuz dimi ?? çok özür dilerim..

  son olarak, özge gibi güzel bir kızı kaybetti bu çorak toplum. artık şu duyuarlılığınızı göstermeyinde özgenin ailesinin yaşadıklarını başka hiç bir aile yaşamasın.

  tanım :
  özgecan aslan cinayetinde , toplumun kendisini haklı göstermek ve bencil dürtülerini bastırmak için sürekli boykot adı altında kendi reklamını yapması sonucu oluşan durum.
154 entry daha